Dette er en ranking på baggrund af de arter, der er truffet indenfor VP's grænser.
Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Pierre-André Crochet | 924 | 1999-02-01 | Blanes |
2 | Chris Bell | 903 | 1984-03-31 | Newcastle General Hospital, Tyne & Wear |
3 | Ernie Davis | 900 | ||
4 | Kris De Rouck | 897 | ||
5 | Richard Stephenson | 894 | ||
6 | Stewart Hinley | 891 | 1984-03-10 | Newcastle General Hospital |
7 | Tom Francis | 890 | ||
8 | Graeme Joynt | 889 | 1981-06-21 | Long Drag |
9 | Gordon Beck | 885 | 1995-07-22 | Dungeness, Kent |
10 | Thomas Lang | 884 | ||
11 | Bob Swann | 884 | 1996-08-16 | Dornoch |
12 | Markku Santamaa | 882 | 1997-05-02 | Västanfjärd Galtarbyviken |
13 | Richard Bonser | 881 | 1992-01-04 | Walcott, Norfolk |
14 | Guy Mirgain | 875 | 2018-01-07 | Hanstholm Haven |
15 | Vincent Legrand | 874 | 1997-01-01 | Groeningen |
16 | Dan Pointon | 869 | ||
17 | David Monticelli | 866 | 2007-10-26 | Cabo da Praia, Terceira |
18 | Klaus Drissner | 863 | 2019-11-08 | Gran Canaria Maspalomas |
19 | Christian Leth | 862 | 1985-09-01 | Bygholmdæmningen |
20 | Chris Batty | 861 | 1995-04-29 | BP2, Belfast Harbour Estate, Down |
21 | Gary David Fennemore | 858 | 2015-02-07 | New Brighton Cheshire |
22 | Phil Abbott | 855 | 2001-01-13 | swindon,wiltshire |
23 | Hannu Palojärvi | 852 | 1997-05-02 | Kemiö |
24 | Bosse Carlsson | 849 | ||
25 | Daniel Mauras | 847 | 2015-03-15 | New Brighton, Cheshire, Angleterre |
26 | Seppo Järvinen | 844 | 2018-01-12 | Hanstholm |
27 | Lee Gregory | 840 | 1991-12-25 | Walcott, Norfolk |
28 | Nigel Warren | 840 | 1986-02-08 | Newcastle Hospital |
29 | Olof Strand | 839 | 2008-10-20 | Praia da Vitória Harbour, Terceira |
30 | Jesper Segergren | 836 | ||
31 | Josh Rhys Jones | 835 | 2005-10-22 | Featherstone, West Yorkshire |
32 | Hugues DUFOURNY | 833 | ||
33 | Eric Didner | 832 | Etang du Vaccares, Camargue | |
34 | Peter Stronach | 832 | ||
35 | Kari Haataja | 826 | 1997-05-03 | Dragsfjärd |
36 | Bill Bailey | 826 | 1992-01-01 | Walcott, Norfolk |
37 | Dominic Mitchell | 824 | ||
38 | Jouni Riihimäki | 822 | ||
39 | Per Forsberg | 817 | ||
40 | Richard Ek | 816 | 2000-05-23 | Nolhagaviken, Västergötland |
41 | Ingvar Torsson | 815 | 2005-11-07 | Ponta Delgada, San Miguel |
42 | Thierry Jansen | 814 | ||
43 | Pawel Kolodziejczyk | 811 | ||
44 | Seppo Antero Haavisto | 810 | 2000-05-22 | Nolhagaviken, Västergötland. |
45 | Jocelyn Gould | 806 | ||
46 | Colin Gould | 806 | ||
47 | Andy Clifton | 802 | ||
48 | Tommy Frandsen | 801 | 1998-10-03 | pico |
49 | René-Marie Lafontaine | 793 | ||
50 | Lars Højmark Mortensen | 790 | 2005-11-01 | Povocao Sao Miguel |
51 | Matthew Deans | 789 | 1991-12-26 | Walcott, Norfolk |
52 | Lee GR Evans | 788 | ||
53 | Peter John Taylor | 787 | ||
54 | Erik Rask | 787 | 2018-01-21 | Hanstholm |
55 | Max Dettori | 784 | 2020-01-23 | Gran Canaria, Maspalomas |
56 | Ferran López Sanz | 784 | ||
57 | Stephen Vaughan Ashby | 781 | ||
58 | Mårten Wikström | 779 | 2018-01-21 | Hanstholm |
59 | Peter Gluth | 775 | ||
60 | Occhiato Daniele | 772 | ||
61 | John Holtham | 772 | ||
62 | Fred Vanhove | 771 | ||
63 | Mike Hunter | 759 | ||
64 | Eric Jan Alblas | 757 | 1997-08-22 | Groningen |
65 | Dirk Colin | 756 | ||
66 | Nick Watmough | 750 | 1984-02-11 | North Shields Fish Quay, Tyne and Wear |
67 | Zbigniew Kajzer | 750 | 2017-04-26 | Nowa Pasłęka, Vistula Lagoon |
68 | Richard Rafe | 745 | ||
69 | Stanislaw Czyz | 743 | 2017-04-26 | Nowa Pasłęka, Vistula Lagoon |
70 | Chris Lansdell | 740 | 1991-12-28 | Walcott |
71 | Rob Fuge | 739 | 2005-01-07 | Carnoustie |
72 | Raphaël Lebrun | 736 | 2006-02-03 | Nimmo's Pier |
73 | Frédéric Jiguet | 734 | 2005-10-31 | Ponta Delgada, Flores |
74 | Jacob Bentzon Hansen | 733 | ||
75 | Martin Gottschling | 733 | ||
76 | Paul French | 731 | ||
77 | Pete Kinsella | 729 | ||
78 | Peter Robert Alfrey | 728 | ||
79 | Colin Dodsworth | 727 | ||
80 | Angelo Nava | 727 | ||
81 | Justin Richard Lansdell | 726 | ||
82 | Vince Halley-Frame | 724 | 1995-07-09 | Sizewell, Suffolk. |
83 | Nava Alberto | 724 | imperia | |
84 | Lars Andersen | 722 | ||
85 | Stefan Tapio Ettestam | 720 | ||
86 | Ben Macdonald | 720 | 2005-12-03 | Porthcawl Beach, Glamorgan |
87 | Marcin Solowiej | 718 | 2017-04-26 | Nowa Pasleka, Vistula Lagoon |
88 | Mads Elley | 717 | 2015-05-14 | Tjæreborg |
89 | Bjørn N. Frikke | 715 | 2018-01-02 | Hanstholm |
90 | Tina Elley | 714 | 2015-05-14 | Tjæreborg |
91 | Ruysschaert Fabien | 714 | ||
92 | Patric Lorgé | 713 | 2021-10-18 | Ponta Delgada, Sao Miguel |
93 | José María Zapata | 713 | 2019-10-31 | Charca de Maspalomas. Meloneras. Gran Canaria. |
94 | Remco Hofland | 709 | 1995-05-05 | Katwijk |
95 | Andrew D J Cook | 708 | 1977-12-16 | St Ives Bay, Cornwall |
96 | Jens Søgaard Hansen | 707 | 2015-05-14 | Vikær, Tjæreborg |
97 | John Walshe | 706 | 1995-07-25 | Dungeness |
98 | Mark Sutton | 705 | ||
99 | Simon Wellock | 705 | ||
100 | Brian Rasmussen | 704 | 1995-07-12 | Kokspang grusgrav |
101 | Klaus Hubatsch | 704 | ||
102 | Steve Lister | 700 | ||
103 | Andy Wilkinson | 698 | ||
104 | Anders Søgaard | 697 | 2015-05-14 | Krogsgård Grusgrav, Tjæreborg, Esbjerg |
105 | Jan van der Laan | 697 | ||
106 | Pete Antrobus | 696 | 1984-03-25 | Newcastle Hospital , GeordieLand |
107 | Garry Richard Bagnell | 696 | 2001-01-13 | Wilts, Swindon Sewage Works |
108 | Anders Hammergart | 694 | 2004-06-07 | Shabla Lake |
109 | Theo Bakker | 694 | ||
110 | Mark Riley | 693 | ||
111 | Leo J R Boon | 692 | ||
112 | Eva Andreu | 692 | ||
113 | Ulf Göran Karlsson | 690 | ||
114 | Michael Frosdick | 689 | 2005-01-07 | Carnoustie Golf Links - Angus |
115 | Huig Ouwehand | 689 | 2007-09-03 | Duiven (Loowaard) |
116 | Mark Lopez | 687 | 1995-07-15 | Dungeness |
117 | Jean-Philippe SIBLET | 686 | 1992-04-16 | Le Havre (Seine-Maritime) |
118 | Sven Karlsson | 686 | ||
119 | Perry Jonathan Smale | 684 | 1995-06-01 | Salthouse, Norfolk |
120 | Arthur Geilvoet | 683 | 2007-08-08 | Duiven, Gelderland |
121 | Tom Lowe | 681 | 1996-09-01 | Upton Warren NR, Worcestershire |
122 | Robert Carr | 681 | ||
123 | Klaus Malling Olsen | 680 | 1996-05-16 | Juvre, Rømø |
124 | John Pegden | 677 | ||
125 | Klaus Malling Olsen | 676 | 1996-05-16 | Juvre, Rømø |
126 | André Riis Ebbesen | 676 | 1995-07-11 | Hjerting Strand |
127 | MARK EASTERBROOK | 676 | ||
128 | Tero Linjama | 673 | 1997-05-01 | Västanfjärd |
129 | John Frikke | 672 | ||
130 | John Gregory | 672 | ||
131 | Johan Sandström | 672 | 2000-05-23 | Nolhagaviken Västergötland |
132 | Brian Heasman | 672 | ||
133 | Andrew Lansdell | 672 | ||
134 | Paul Nilsson | 671 | 2004-06-07 | Sabla Lake |
135 | Poul Ulrik | 671 | 2006-02-13 | Ponta Delgada havn, Sao Miguel |
136 | Dave Barnes | 671 | ||
137 | Teus Luijendijk | 671 | ||
138 | Hans Westerberg | 671 | ||
139 | Andreas Noeske | 670 | 1995-07-01 | Langli +RS, BW1995:249Foto |
140 | Martin Thomsen | 669 | 2017-12-30 | Hanstholm |
141 | Jan-Michael Breider | 669 | ||
142 | Colin Butler | 667 | ||
143 | Morten Bentzon Hansen | 665 | ||
144 | Peter Zeller | 662 | ||
145 | Richard Allison | 662 | ||
146 | Rafael Armada | 662 | ||
147 | Gábor Bodor | 661 | ||
148 | Michael Fricke | 659 | ||
149 | Erik Vikkelsø Rasmussen | 656 | 2015-05-14 | Tjæreborg grusgrav |
150 | Steve Preddy | 653 | ||
151 | David Russell | 653 | ||
152 | Rasmus Turin | 650 | ||
153 | Peter Hartoft-Jacobsen | 649 | 2017-12-30 | Hanstholm By, Thy |
154 | Claus Brostrøm Nielsen | 648 | 2015-05-14 | Tjæreborg Grusgrav |
155 | Erik Christophersen | 648 | Bygholm Vejle | |
156 | Rainer Christian Ertel | 648 | ||
157 | Joachim Bertrands | 647 | 2007-08-11 | Loowaard |
158 | Julien Mazenauer | 647 | 2006-01-07 | Merligen |
159 | Craig Anthony Holden | 644 | 2006-01-21 | Theale GP, Berkshire |
160 | David Van den Schoor | 644 | ||
161 | Birthe Rasmussen | 643 | 2015-05-14 | Tjæreborg grusgrav |
162 | Sven Bødker | 643 | 2008-08-26 | blåvands huk |
163 | Christopher Mills | 642 | ||
164 | Jan Hjort Christensen | 639 | 2018-01-04 | Hanstholm |
165 | Joan Barrachina | 639 | 1996. Blanes | |
166 | Phil Hansbro | 638 | ||
167 | Christian Andersen Jensen | 636 | ||
168 | Isabelle Zwick | 635 | 2021-10-18 | Ponta Delgada |
169 | Nick Bray | 634 | ||
170 | Samuel Progin | 634 | 2006-01-07 | Merligen, Sigriswil (BE) |
171 | David Stone | 633 | 1988-09-06 | Burnham On Sea . Somerset |
172 | Richard Moores | 631 | 2001-01-12 | Swindon rubbish tip, Wiltshire |
173 | Nick Littlewood | 631 | 2009-03-28 | Funchal, Madeira |
174 | David Andersson | 631 | ||
175 | Morten Heegaard | 630 | 1985-07-02 | Bygholmdæmningen, Vejlerne |
176 | Ashley Fisher | 630 | 1987-02-18 | Newcastle General Hospital |
177 | Ies Goedbloed | 626 | 2007-08-28 | Loowaard, Gelderland |
178 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 625 | 2015-05-14 | Grusgrav ved Krogsgård (Esbjerg). |
179 | Frédéric MAILLOT | 625 | ||
180 | Oriol Clarabuch | 625 | ||
181 | Jan Eske Schmidt | 624 | 2015-05-14 | Krogsgård grusgrav, Tjæreborg |
182 | Harry Hussey | 624 | ||
183 | Martin Kviesgaard | 623 | 2018-01-18 | Hanstholm |
184 | James Lidster | 623 | ||
185 | Dick van Houwelingen | 623 | ||
186 | Anders Wiig Nielsen | 619 | 2015-05-14 | Tjæreborg Grusgrav |
187 | Lars Paaby | 619 | ||
188 | Michael Mosebo Jensen | 619 | 2008-08-26 | Blåvandshuk |
189 | Leo Stegeman | 618 | ||
190 | Gert Ottens | 618 | ||
191 | Ian David Moig | 618 | ||
192 | Erik Groth-andersen | 617 | 2017-12-30 | Hanstholm |
193 | Phil Benstead | 617 | ||
194 | Henrik Pedersen | 616 | 2018-01-06 | Hanstholm Havn |
195 | simon peter dennis | 616 | ||
196 | Guido Teenck | 615 | 2018-12-20 | Hamburg |
197 | Mark de Vries | 614 | 1997-09-23 | Groningen, Oosterpoort (GR) |
198 | Mikael Nelin | 614 | ||
199 | Julien Renoult | 613 | ||
200 | Lars Nørgaard Andersen | 609 | 2018-01-02 | Hanstholm Havn |
201 | José Luis Copete | 608 | ||
202 | Pablo Fernández García | 607 | 2005-11-19 | Embalse de Trasona, Asturias |
203 | Jean-Pierre Jordan | 607 | ||
204 | Aymeric Le Calvez | 606 | ||
205 | Kalle Larsson | 606 | ||
206 | Frédéric Veyrunes | 605 | ||
207 | Yann Kolbeinsson | 603 | 2003-08-08 | Camargue |
208 | Andrew Self | 603 | 1992-01-01 | Norfolk |
209 | Andreas Bruun Kristensen | 601 | ||
210 | Chris Wilkinson | 601 | ||
211 | Phil Gibson | 601 | 1996-02-25 | Sunderland, Tyne & Wear |
212 | Samuel Viles | 601 | 2014-02-04 | New Brighton, Cheshire |
213 | Morten Møller Hansen | 600 | 2018-01-05 | Hanstholm |
214 | Michal Zawadzki | 599 | ||
215 | Hans Pohlmann | 599 | ||
216 | Per Lif | 599 | ||
217 | Ole Amstrup | 598 | ||
218 | Vegard Bunes | 596 | ||
219 | Lennaert Steen | 596 | 2006-04-25 | Bonanza - Andalusia |
220 | Reinoud Vermoolen | 596 | ||
221 | Niels Bomholt Jensen | 592 | 2015-05-14 | Krogsgård Grusgrav Tjæreborg |
222 | Cristian Jensen Marcet | 592 | ||
223 | Barrault Frantz | 592 | ||
224 | Derek Charlton | 592 | 2015-02-14 | Liverpool |
225 | Torben Evald | 591 | ||
226 | Simon David Buckell | 590 | ||
227 | Sandra Goetsch | 589 | ||
228 | Andreas Hagerman | 587 | 2015-05-14 | Krogsgård Grusgrav, Tjæreborg, Esbjerg |
229 | Neil Richard Tovey | 587 | ||
230 | Rune Sø Neergaard | 585 | 2017-12-30 | Hanstholm Havn |
231 | Jens Lind | 584 | ||
232 | Simon Kelt Woolley | 584 | ||
233 | Poul Holm | 583 | ||
234 | Lasse Strandgaard | 582 | ||
235 | Georges Olioso | 582 | ||
236 | Ole Gylling-Jørgensen | 582 | 1985-06-19 | Vejlerne |
237 | Per Jansen | 581 | 2015-05-14 | Grusgrav v/Tjæreborg |
238 | Rutger Wilschut | 581 | ||
239 | Allan Kjær Villesen | 580 | ||
240 | Stuart Reeves | 580 | 2005-11-11 | Gosport, Hampshire |
241 | Craig Fulcher | 580 | ||
242 | Conca Gianni | 578 | 2005-01-16 | San Remo (Imperia) |
243 | Carsten Svejstrup Sørensen | 577 | ||
244 | Jan Kiel | 577 | 2018-01-26 | Hanstholm |
245 | Svend Rønnest | 574 | ||
246 | Stefan Hage | 574 | ||
247 | Steven Wytema | 574 | ||
248 | Ronald Nuiver | 574 | ||
249 | Ole Krogh | 574 | 2018-01-05 | Hanstholm |
250 | Niels Bomholt | 573 | 2015-05-14 | Krogsgård Grusgrav Tjæreborg |
251 | Stephen McAvoy | 572 | 2005-11-20 | Galway City |
252 | Christian Brinkman | 572 | 2007-08-17 | Duiven |
253 | Peter Adriaens | 570 | ||
254 | Toni Alonso Jardí | 570 | ||
255 | Markus Hubatsch | 570 | ||
256 | David Cyane Uit de Weerd | 568 | ||
257 | Andrew Kinghorn | 568 | ||
258 | Kristian Birchvald Christensen | 567 | 2015-05-14 | Grusgrav v. Krogsgaard, Sydvestjylland |
259 | Thijs Valkenburg | 567 | ||
260 | Troels Eske Ortvad | 564 | ||
261 | Bjørn Eschou Møller | 564 | 2017-12-30 | Hanstholm |
262 | Kent Olsen | 564 | ||
263 | Kevin Hale | 564 | ||
264 | Hugo Touzé | 564 | ||
265 | Alexander Lees | 563 | 2006-03-10 | Tarfaya Harbour |
266 | BRUNEAU Guillaume | 563 | ||
267 | Thomas Galewski | 560 | ||
268 | Henry Cook | 560 | ||
269 | Gert Green | 559 | ||
270 | Óscar Llama Palacios | 556 | ||
271 | Richard William Prior | 556 | Stewartby Lake, Beds | |
272 | Anders Espenhain Sørensen | 555 | 2018-01-14 | Hanstholm |
273 | Edward B Rickson | 555 | ||
274 | Tim De Boer | 555 | ||
275 | Lasse Olsson | 554 | ||
276 | Henrik Kisbye | 553 | ||
277 | Martijn Bunskoek | 550 | 2007-08-06 | Rhederlaag, Lathum, Gelderland |
278 | Bob J Stinger | 550 | 1996-04-08 | Silksworth Lakes,Tyne&Wear |
279 | Jørgen Munck | 547 | ||
280 | Bart-Jan Prak | 547 | ||
281 | Ole Zoltan Göller | 546 | ||
282 | Henrik Böhmer | 545 | ||
283 | jeremy robson | 545 | 1998-05-09 | Titchwell, Norfolk |
284 | Jørn Vinther Sørensen | 544 | 2015-05-14 | Tjæreborg |
285 | Erik Kramshøj | 543 | ||
286 | Erik van Dijk | 543 | ||
287 | Kurt Willumsen | 542 | ||
288 | Andy Musgrove | 542 | ||
289 | Michael Køie Poulsen | 541 | ||
290 | Stephan Skaarup Båsen Lund | 541 | 2018-01-06 | Hanstholm Havn |
291 | Bent B Pedersen | 540 | ||
292 | Mogens Neergaard | 540 | 2017-12-30 | Hanstholm havn |
293 | Troells Melgaard | 540 | ||
294 | Anders Odd Wulff Nielsen | 539 | 2018-01-02 | Hanstholm |
295 | Nick Smith | 539 | ||
296 | René Larsen | 537 | 2004-06-07 | Sabla Lake. |
297 | Olivier Benoist | 537 | 1992-04-12 | Estuaire Seine |
298 | Sander Lilipaly | 536 | ||
299 | Stephen Menzie | 536 | 2006-02-02 | Porthmadog, Gwynedd |
300 | Stinne Aastrup | 535 | 2015-05-14 | Krogsgård Grusgrav, Tjæreborg |
301 | Jan-Rune Asbjørnsen | 533 | ||
302 | John Schmidt | 533 | ||
303 | Fabian Meijer | 533 | ||
304 | Lars Maltha Rasmussen | 532 | ||
305 | Robin Vermylen | 532 | 2007-09-09 | Duiven, Loowaard |
306 | Pieter van Veelen | 530 | ||
307 | Oliver Metcalf | 530 | ||
308 | Svend Erik Frandsen | 529 | 2004-06-07 | Sabla Lake |
309 | Hans Harrestrup Andersen | 529 | ||
310 | Mikkel Holck | 529 | 2008-08-26 | Blåvands huk |
311 | Lars Andersen | 529 | 2018-01-06 | Hanstholm |
312 | Jan Lindgaard Rasmussen | 528 | ||
313 | Benoit PAEPEGAEY | 527 | 2005-11-29 | Port de Boulogne-sur-Mer, Pas de Calais |
314 | Vincent Stork | 527 | 1997-10-04 | Groningen-stad |
315 | Peter ter Heide | 526 | 2007-08-08 | Loowaard, Gelderland |
316 | Klaus Bertram Fries | 525 | 2006-01-30 | Funchal, Madeira |
317 | Paul Herrieven | 525 | ||
318 | Alexandre Hespanhol Leitão | 525 | Terceira Island | |
319 | Tim Jones | 525 | ||
320 | Marcel Haas | 523 | 1997-08-22 | Groningen |
321 | Will Bowell | 522 | ||
322 | Lars Tom-Petersen | 522 | 2018-01-02 | Hanstholm |
323 | Daniel Hubatsch | 521 | ||
324 | Lars Jensen Kruse | 521 | 2018-01-06 | Hanstholm Havn |
325 | Edwin Russer | 520 | 1997-08-23 | Groningen |
326 | Fabian Schneider | 520 | ||
327 | Jens Wiberg | 519 | ||
328 | Bo Berg | 519 | ||
329 | Susanne Boutrup | 518 | 2018-01-02 | Hanstholm |
330 | Rob Martin | 518 | ||
331 | Nico de Vries | 518 | 1997-09-23 | Groningen (city) |
332 | Jacob Sterup | 517 | 2017-12-30 | Hanstholm |
333 | Michael Frankis | 517 | ||
334 | Tonny Papillon | 516 | ||
335 | Erik Overgård | 515 | ||
336 | Rolf Bisgaard | 515 | ||
337 | Jeroen van Vianen | 515 | ||
338 | Jan Speiermann | 513 | ||
339 | Peter Rasmussen | 513 | 1996-01-11 | La Gomera |
340 | Per Rasmussen | 513 | 2015-05-14 | Tjæreborg |
341 | Gerard Troost | 513 | ||
342 | Leif Schack-Nielsen | 510 | 2018-01-26 | Hanstholm Havn |
343 | Jørgen Kabel | 510 | 2018-01-02 | Hanstholm |
344 | Mathieu Bally | 509 | ||
345 | Petteri Mäkelä | 509 | ||
346 | Karl Erik Kristensen | 508 | 2018-01-02 | Hanstholm |
347 | Jimmy Skat Hansen | 506 | ||
348 | Gert Juul Jeppesen | 506 | 2018-01-02 | Hanstholm |
349 | Vagn Freundlich | 506 | ||
350 | Jens Ole Byskov | 506 | ||
351 | Ruben Vlot | 506 | ||
352 | wendy lambson | 506 | ||
353 | Lars Buckx | 505 | ||
354 | Simon Sigaard Christiansen | 503 | 2018-01-07 | Hanstholm |
355 | Jorrit Vlot | 503 | ||
356 | Samuel Sosnowski | 502 | ||
357 | Jens Ballegaard | 501 | ||
358 | Maurizio Sighele | 501 | ||
359 | Jelle Aalders | 501 | ||
360 | John Jensen | 500 | 2006-02-16 | Acorene |
361 | Philip John Hack | 500 | ||
362 | Chris Donald | 500 | ||
363 | Brian Ravnborg | 499 | ||
364 | Peter Koch | 498 | ||
365 | Henrik Hald Nørgaard | 497 | 2017-12-30 | Hanstholm Havn |
366 | Peter Christiansen | 497 | ||
367 | Michael G.jensen | 496 | 2008-08-26 | Blåvands huk |
368 | Lasse Braae | 495 | 2000-05-23 | Nolhagaviken ved Allingsås |
369 | Andy Bond | 495 | ||
370 | Lars Olsson | 494 | ||
371 | Simon Rosenkilde Waagner | 493 | 2015-05-14 | Grusgrav v. Krogsgaard. Tjæreborg |
372 | Pierre Unge | 491 | ||
373 | Marcel Gil Velasco | 490 | ||
374 | Martin Liebermann | 489 | 2018-01-02 | Hanstholm |
375 | Johannes Rydström | 489 | ||
376 | Bo Thyge Johansen | 488 | ||
377 | Leif Frederiksen | 486 | 2015-05-14 | Krogsgård, Tjæreborg |
378 | Jelmer Poelstra | 486 | ||
379 | Daniela Gruber | 486 | ||
380 | Thorsten Stegmann | 485 | 2018-12-21 | Binnenalster, HH |
381 | Morten Jenrich Hansen | 484 | ||
382 | Niels Aagaard | 483 | 1985-06-22 | Bygholm Vejle |
383 | Per Guldhammer Henriksen | 483 | ||
384 | Hans Pinstrup | 482 | 1985-06-22 | Bygholm Vejle |
385 | David B. Collinge | 481 | 1984-01-01 | Newcastle Upon Tyne |
386 | Bram Ubels | 481 | ||
387 | Sten Petersen | 479 | ||
388 | Dan Blohm | 479 | ||
389 | Thomas van der Es | 476 | ||
390 | Lene Smith | 471 | 2015-05-14 | Tjæreborg, Grusgrav/v Krogsgård |
391 | Sune Jepsen | 471 | ||
392 | Thomas Vikstrøm | 470 | 2018-01-26 | Hanstholm Havn |
393 | Carsten Sørensen | 469 | 2004-06-07 | Sabla Lake |
394 | jens ryge petersen | 466 | ||
395 | Kim Mogensen | 463 | 2015-05-14 | Tjæreborg |
396 | Nikolaj Thomsen | 461 | ||
397 | Philip Elbek | 460 | 2018-01-06 | Hanstholm havn |
398 | Andreas Petersen | 460 | ||
399 | Allan Haagensen | 459 | 2015-05-14 | Grusgrav v. Krogsgård,Tjæreborg nær Esbjerg |
400 | Ulf Eschou Møller | 459 | ||
401 | Tommy Kaae | 458 | 2018-01-06 | Hanstholm |
402 | Martijn Renders | 458 | ||
403 | Dan Bruhn | 458 | 2017-12-31 | Roshage |
404 | Freddy Hansen (fsh) | 456 | 2008-08-26 | Blåvand, Nordhugget |
405 | Michah Summerwill | 456 | ||
406 | Jan Thomsen | 455 | 1996-05-16 | Juvre. Rømø |
407 | Frank Desting | 454 | 2015-05-14 | Grusgrav v/Krogsgård, Tjæreborg |
408 | Andreas Winding | 452 | 2018-01-05 | Hanstholm |
409 | Henrik Stenholt | 451 | 2018-01-05 | Hanstholm |
410 | Dennis Broe Nielsen | 449 | 1995-07-10 | Hjerting Strand |
411 | Heidi Frederiksen | 448 | ||
412 | Rasmus Bisschop-Larsen | 447 | ||
413 | Morten Christensen | 447 | 2017-12-30 | Hanstholm Havn |
414 | Jurrien van Deijk | 447 | ||
415 | Peter Tibax | 445 | ||
416 | Søren Nygaard | 443 | ||
417 | Kristof Van Asten | 442 | 2007-09-09 | Loowaard, Gelderland |
418 | Herman Bouman | 440 | ||
419 | Craig Sammels | 439 | ||
420 | Benoit Nabholz | 439 | 2003-08-01 | Vacares, Camargue |
421 | Daniel Lehmberg | 436 | 2017-12-30 | Hanstholm Havn |
422 | Henrik Kristensen | 436 | ||
423 | Laus Gro-Nielsen | 436 | ||
424 | Theo Askov | 435 | ||
425 | Peder Nygaard Nielsen | 433 | 2017-12-30 | Hanstholm |
426 | Hendrik Weindorf | 432 | 2007-08-14 | Loowaardsee |
427 | António Cotão | 432 | 2020-10-09 | Corvo, Azores |
428 | Andreas Kristian Pedersen | 431 | ||
429 | Joe Ray | 431 | 2007-01-15 | Newton Abbot, Devon |
430 | Hjalte Benjamin Johansen | 429 | ||
431 | Nathan Kipling | 428 | 2015-02-05 | New Brighton, Cheshire |
432 | Jesper Brodersen | 427 | ||
433 | Tim Hofmeester | 427 | ||
434 | Nicolas Auchli | 427 | ||
435 | Mikko Oivukka | 424 | ||
436 | Luciano Ruggieri | 422 | ||
437 | Egon Østergaard | 417 | ||
438 | Lars Hansen | 416 | ||
439 | François Bouzendorf | 415 | ||
440 | Iben Hove Sørensen | 414 | 2007-03-09 | Blanes |
441 | Alba Villarroya | 411 | ||
442 | Morten Drejer | 410 | ||
443 | Martin Rheinheimer | 410 | 2018-01-20 | Hanstholm |
444 | Lars Peter Johansson | 402 | ||
445 | Peter Leth Olsen | 401 | 2017-12-30 | Hanstholm |
446 | Bjarne Hove-Jensen | 401 | ||
447 | Sune Riis Sørensen | 399 | ||
448 | Carsten Bohn Søndergaard | 394 | 2017-12-30 | Hanstholm |
449 | Jonathan Hemmer-Hansen | 394 | ||
450 | Sebastian Thorup Hansen | 393 | ||
451 | Harry Murphy | 392 | ||
452 | Jørn Baasch-Pedersen | 387 | 2018-01-07 | Hanstholm Havn |
453 | Coen Nengerman | 384 | ||
454 | Per Bo Hansen | 382 | ||
455 | Asger Lykkegaard Møldrup | 380 | 2018-01-06 | Hanstholm Havn |
456 | Anton Arnesson | 367 | ||
457 | Joe Cockram | 364 | ||
458 | Jens Boesen | 363 | 2015-05-14 | Krogsgård Grusgrav, Tjæreborg |
459 | René Rørbæk | 354 | ||
460 | Lasse Højland Hansen | 339 | ||
461 | Arne Bo Larsen | 338 | 2018-01-06 | Hanstholm Havn (Thisted) |
462 | Ejnar Dahl Jensen | 334 | ||
463 | Brynjúlfur Brynjólfsson | 330 | 2006-04-28 | Rif á Snæfellsnesi (W) |
464 | Niels Peter Møller Jensen | 327 | ||
465 | Hugo Romano | 319 | ||
466 | Esben Stubbe Østergaard | 317 | ||
467 | Kis Boel Guldmann | 310 | ||
468 | Lauritz Xerxes Walter | 307 | ||
469 | Emil Skovgaard Brandtoft | 302 | ||
470 | Anders Drejer | 302 | ||
471 | Bent Lyngklip Kjeldgaard | 302 | ||
472 | Anders Vadstrup Jensen | 299 | 2018-01-02 | Hanstholm |
473 | Kristoffer Høyer | 299 | ||
474 | craig micheal brookes | 297 | 2006-05-27 | south shore,lancashire |
475 | Anders Brinkmann | 291 | ||
476 | Daniel Christensen | 288 | 2018-01-01 | Hanstholm |
477 | Elizabeth Charlotte Theil Steenberg | 259 | ||
478 | Peter Pelle | 251 | ||
479 | Rui Teixeira | 213 | 2021-10-17 | Azores |
480 | Antoine Joris | 181 | ||
481 | Bart Moons | 131 | ||
482 | Max Berlijn | 118 |