Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Jan Svejgaard Jensen | 306 | 2019-03-16 | Valbygård Skov (Slagelse) |
2 | Henrik Brandt | 300 | 2019-01-17 | Marbæk |
3 | Peter Hartoft-Jacobsen | 297 | 2019-01-23 | Bjergeskov, Rold Skov |
4 | Ib Jensen | 293 | 2019-01-13 | Strids Mølle (Holbæk) |
5 | Carsten Svejstrup Sørensen | 291 | ||
6 | Jesper Johannes Madsen | 290 | 2019-01-03 | Vestre Kirkegård, København |
7 | Jens Lind | 285 | 2019-01-03 | Rusland |
8 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 280 | 2019-01-05 | Ramløse Å (v. Bækkebro). |
9 | Joakim Matthiesen | 276 | 2019-04-08 | Grenen, Skagen |
10 | Erik Overgård | 275 | 2019-01-23 | Kolpendal Plantage |
11 | Thyge Enevoldsen | 274 | 2019-02-14 | Vejers plantage |
12 | Michael Køie Poulsen | 273 | 2019-01-02 | Sørup |
13 | Jørn Vinther Sørensen | 272 | 2019-01-19 | Frøslev plantage |
14 | Anders Wiig Nielsen | 271 | 2019-01-13 | Strids Mølle (Holbæk) |
15 | Carsten Bohn Søndergaard | 270 | 2019-02-03 | Højlund skov |
16 | Jan Kiel | 269 | 2019-01-02 | Stigsnæs Skov |
17 | Klaus Malling Olsen | 268 | 2019-03-22 | Hellebæk |
18 | Simon Vikstrøm | 268 | 2019-01-04 | Asserbo Slotsruin |
19 | Christian Andersen Jensen | 266 | 2019-01-02 | Tåstrup Århus (Århus) |
20 | Svend Rønnest | 265 | 2019-04-20 | Sønderho |
21 | Christian Hjorth | 264 | 2019-01-30 | Molktes Plantage |
22 | Andreas Winding | 263 | 2019-01-04 | Skærbæk |
23 | Svend Erik Petersen | 262 | 2019-01-05 | Femhøje Sande Plantage |
24 | Bo Brauner | 262 | 2019-01-01 | Slagelse Lystskov |
25 | Michael Brunhøj Hansen | 262 | 2019-01-03 | Kongebroskoven (Middelfart) |
26 | Jens Ballegaard | 261 | 2019-01-05 | Haveslangevej |
27 | Mogens Neergaard | 259 | ||
28 | Lars Jensen Kruse | 259 | 2019-01-01 | Skærød (Gribskov) |
29 | Jan Speiermann | 258 | ||
30 | Carsten Jørgensen | 256 | 2019-01-11 | |
31 | Lis Kastrup | 256 | 2019-03-29 | Filsø |
32 | Leif Novrup | 255 | 2019-01-05 | Ndr. Feldborg Plantage |
33 | Arne Ruohonen | 255 | 2019-01-03 | |
34 | Søren Blanke | 253 | 2019-03-21 | |
35 | Philip Elbek | 251 | 2019-01-05 | Asserbo Slotsruin |
36 | Jan Hjort Christensen | 251 | 2019-01-12 | Gilbjerg |
37 | Stig Hartvig Nielsen | 251 | 2019-01-13 | Bækkebro |
38 | Rune Sø Neergaard | 250 | ||
39 | Michael Mosebo Jensen | 249 | ||
40 | Gerner Majlandt | 247 | 2019-01-06 | Hjelm Hede (Holstebro) |
41 | Ole Kristjansen | 247 | 2019-01-05 | |
42 | Tommy Kaae | 246 | 2019-03-18 | Store Hjøllund Plantage |
43 | Mads Bjarke Salling | 246 | 2019-04-12 | Grenen, Skagen |
44 | Lars Johansen | 242 | 2019-01-01 | Værløse |
45 | Peter Leth Olsen | 241 | 2019-02-12 | Ovstrup Hede (Herning) |
46 | Martin Svinth Weenink | 240 | 2019-01-01 | C.E. Flensborgs Plantage |
47 | Anders Odd Wulff Nielsen | 237 | ||
48 | Daniel Lehmberg | 237 | 2019-02-24 | Farum |
49 | Niels Bomholt Jensen | 236 | 2019-01-15 | Skjoldemose |
50 | Niels Bomholt | 236 | 2019-01-15 | Skjoldemose |
51 | Joshua Emil Haahr | 234 | Krogen, Nordjylland | |
52 | Sebastian Thorup Hansen | 234 | ||
53 | Orla Hugger Jakobsen | 233 | 2019-01-01 | Tornelund V.f. Haslev |
54 | Jan Badura | 233 | ||
55 | Daniel Palm Eskildsen | 232 | 2019-01-29 | Gribskov |
56 | Lisbeth Rødbro Jeppesen | 232 | 2019-02-23 | Svankjær |
57 | Hjalte Benjamin Johansen | 229 | 2019-02-16 | Gribskov |
58 | Bo Thyge Johansen | 229 | 2019-01-19 | Store Dyrehave |
59 | Peder Nygaard Nielsen | 228 | 2019-01-05 | Hastrup Plantage |
60 | Else Hjorth | 228 | 2019-02-03 | Molktes Plantage |
61 | Asger Lykkegaard Møldrup | 227 | ||
62 | Stinne Aastrup | 226 | Bruunshåb | |
63 | Christian Michael Villadsen | 225 | 2019-02-15 | Odder (Odder) |
64 | Christian Rørdam | 225 | 2019-03-23 | Gurre Vang |
65 | David B. Collinge | 224 | 2019-01-03 | Hårbølle Hestehave (Vordingborg) |
66 | Ralph Qwinten | 222 | 2019-02-15 | Frederiksdal Skov (Storskov) (Lyngby-Taarbæk) |
67 | Henrik Böhmer | 222 | 2019-01-19 | Hønsnap Skov (Aabenraa) |
68 | Erik Groth-andersen | 222 | 2019-01-07 | Melby |
69 | Henrik Pedersen | 221 | 2019-02-13 | uggerby plantage. |
70 | Elly Hansen | 220 | 2019-01-10 | Svankær |
71 | Poul Krag | 219 | 2019-02-16 | Hjerl Hede |
72 | Henrik Petersen | 218 | ||
73 | Johan Henrik Funder Castenschiold | 218 | 2019-01-04 | dover skov |
74 | Ulrik Kjøller Skovenborg | 216 | 2019-02-23 | Lystrupminde |
75 | Martin Liebermann | 216 | 2019-01-25 | Ejby |
76 | Jonathan Hemmer-Hansen | 216 | 2019-02-07 | Glarbo |
77 | Peter Thomasen | 214 | 2019-03-17 | Vestre Kirkegård (København) |
78 | Anders Vadstrup Jensen | 214 | 2019-01-05 | Stenholt Mose |
79 | Peter Staarup Christensen | 214 | 2019-02-10 | Vestskoven |
80 | Brian Jakobsen | 214 | 2019-02-18 | Skive Plantage |
81 | Sten Petersen | 212 | 2019-08-01 | Tisvilde |
82 | Jan Ravnborg | 209 | 2019-01-06 | Rømø |
83 | Mads Oddershede | 208 | ||
84 | Lene Smith | 206 | ||
85 | Emil Skovgaard Brandtoft | 203 | 2019-04-08 | Strandkær (Syddjurs) |
86 | Gert Juul Jeppesen | 203 | 2019-03-23 | Bøtø |
87 | Mikael Kristensen | 202 | 2019-01-23 | Skånemosen |
88 | Hanne Ingeborg Hartmann Albertsen | 201 | 2019-01-06 | v. Haveslangestedet |
89 | Jørgen Bjerregaard | 200 | 2019-01-05 | Aarup - matriklen |
90 | Kjeld Bjarne Nielsen | 200 | 2019-01-01 | annisse nord |
91 | Vicky Knudsen | 200 | ||
92 | Mikkel Rasmussen | 199 | ||
93 | Søren Tanderup | 198 | 2019-02-26 | Vestre Kirkegård, København |
94 | Morten Christensen | 198 | 2019-01-19 | Uggerby Klitplantage (Hjørring) |
95 | Jørgen Nørrevang Jensen | 197 | 2019-03-14 | Jægersborg Hegn |
96 | Thomas Vikstrøm | 196 | 2019-01-10 | |
97 | Jørgen Ballegaard | 196 | 2019-01-06 | Bryrup |
98 | Kurt Prentow | 196 | 2019-01-01 | Nørre Tornby |
99 | Jørgen Madsen | 194 | 2019-01-02 | Benløse (Ringsted) |
100 | Jens Ekelund | 190 | 2019-01-12 | Høve Strand |
101 | Henrik Rähr Thomsen | 189 | 2019-02-10 | Nymølle Dambrug |
102 | Heidi Lund Bjerregaard | 188 | 2019-02-12 | Matriklen |
103 | Johanne Aagaard | 187 | 2019-01-03 | Vester Vedsted |
104 | Christian Leth | 186 | 2019-01-06 | Melby Overdrev |
105 | Henrik Kingo Andersen | 186 | ||
106 | Louise Tanderup | 184 | 2019-04-27 | Vestskoven Herstedvester |
107 | Per Rasmussen | 181 | 2019-01-05 | Tarup Grusgrave (Faaborg-Midtfyn) |
108 | Laurids Erik Andreassen | 181 | 2019-01-08 | Skjern (Ringkøbing-Skjern) |
109 | Søren Nygaard | 181 | ||
110 | Henrik Dahl | 179 | 2019-04-01 | Ulvshaleskoven |
111 | Finn Just Christensen | 178 | 2019-01-05 | Enebærodde (Nordfyns) |
112 | Mathias Blicher Bjerregård | 175 | ||
113 | Niels Jørgen Jensen | 171 | 2019-02-08 | Tisvilde Hegn |
114 | Morten Heegaard | 167 | ||
115 | Asger Røjbek Sørensen | 162 | ||
116 | Johnny Krämer Christensen | 162 | 2019-04-17 | Gjerrild Nordstrand øst, Knudshoved (Norddjurs) |
117 | Kurt M. Nielsen | 159 | 2019-01-06 | Vanløse |
118 | Poul Ulrich Riis | 159 | 2019-04-27 | Dover skov1 |
119 | Torben Kragh | 157 | 2019-03-26 | Nyrup Hegn (Helsingør) |
120 | Mads Paulsen | 156 | 2019-10-23 | Tipmose & Heden ved Lysbjerge (Varde) |
121 | Tina Hansen | 155 | 2019-02-09 | Bispebjerg Kirkegård |
122 | Peter Enemark | 147 | 2019-04-06 | Holmens Kirkegård |
123 | Finn Brandt | 143 | 2019-01-04 | Tueholm Sø |
124 | Niels Kristian Bech Jensen | 143 | 2019-04-16 | Kærgård Klitplantage (Varde) |
125 | Ole Brauer | 130 | 2019-01-11 | Nødebo |
126 | Eske Morthensen | 123 | ||
127 | Ingelise Aarøe Petersen | 118 | 2019-03-11 | Sundbyvester (København) |
128 | Claus Rasmussen | 118 | 2019-03-21 | Kare |
129 | Henrik Kongshøj Callesen | 117 | 2019-02-24 | Enderup Skov |
130 | Lars Andersen | 112 | 2019-01-19 | Stenstrup Lyng (Odsherred) |
131 | Thomas Kandrup Nielsen | 111 | ||
132 | Stephan Skaarup Båsen Lund | 102 | 2019-10-28 | Nordmandshage (Aalborg) |
133 | Thomas Buus Nielsen | 96 | 2019-07-18 | Tvismark Sommerhusomr., Rømø (Tønder) |
134 | Klaus Aagaard Schak Laursen | 94 | 2019-07-26 | St. Hjøllund plantage |
135 | Morten Drejer | 32 | 2019-01-29 | Kyndby |