Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Jan Svejgaard Jensen | 306 | 2019-04-25 | Gilbjerg Hoved (Gribskov) |
2 | Henrik Brandt | 300 | 2019-04-25 | Sneum Digesø |
3 | Peter Hartoft-Jacobsen | 297 | 2019-05-11 | Han Vejle |
4 | Ib Jensen | 293 | 2019-04-25 | Utterslev Mose Del II (Midtmosen) (København) |
5 | Carsten Svejstrup Sørensen | 291 | ||
6 | Jesper Johannes Madsen | 290 | 2019-04-25 | Utterslev Mose |
7 | Jens Lind | 285 | 2019-04-25 | Gilbjerg |
8 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 280 | 2019-05-19 | Sneum Digesø. |
9 | Joakim Matthiesen | 276 | 2019-05-17 | Grenen, Skagen |
10 | Erik Overgård | 275 | 2019-04-28 | Han Vejle |
11 | Thyge Enevoldsen | 274 | 2019-05-24 | Vidåen |
12 | Michael Køie Poulsen | 273 | 2019-05-14 | Grenen |
13 | Jørn Vinther Sørensen | 272 | 2019-04-25 | Sneum engsø |
14 | Anders Wiig Nielsen | 271 | 2019-05-18 | Grenen, Skagen (Frederikshavn) |
15 | Carsten Bohn Søndergaard | 270 | 2019-06-12 | Nørresø (Vestjylland) |
16 | Jan Kiel | 269 | 2019-04-25 | Skagen |
17 | Klaus Malling Olsen | 268 | 2019-07-07 | Marup |
18 | Simon Vikstrøm | 268 | 2019-05-09 | Maribo Søndersø |
19 | Christian Andersen Jensen | 266 | 2019-05-04 | Nørresø, Tønder (vest for jernbanen) (Tønder) |
20 | Svend Rønnest | 265 | 2019-05-01 | Nørresø |
21 | Christian Hjorth | 264 | 2019-05-24 | Magisterkogen |
22 | Andreas Winding | 263 | 2019-06-23 | Vejlerne |
23 | Svend Erik Petersen | 262 | 2019-05-16 | Vest Stadil Fjord, Mellemdyb |
24 | Bo Brauner | 262 | 2019-05-17 | Saltvandssøen |
25 | Michael Brunhøj Hansen | 262 | 2019-04-25 | Gilbjerg Hoved (Gribskov) |
26 | Jens Ballegaard | 261 | 2019-05-17 | Vest Stadil Fjord |
27 | Mogens Neergaard | 259 | 2019-05-15 | Vejlerne |
28 | Lars Jensen Kruse | 259 | 2019-05-04 | Lund Fjord (Thisted) |
29 | Jan Speiermann | 258 | 2019-04-25 | Utterslev Mose del 2 |
30 | Carsten Jørgensen | 256 | 2019-04-26 | Søndersø |
31 | Lis Kastrup | 256 | 2019-05-05 | Vejlerne |
32 | Leif Novrup | 255 | 2019-08-11 | Flyndersø |
33 | Arne Ruohonen | 255 | 2019-04-26 | Søndersø |
34 | Søren Blanke | 253 | 2019-04-25 | Utterslev mose |
35 | Philip Elbek | 251 | 2019-05-19 | Utterslev mose del 2 |
36 | Jan Hjort Christensen | 251 | 2019-06-03 | Skagen |
37 | Stig Hartvig Nielsen | 251 | 2019-06-09 | Ågerup |
38 | Rune Sø Neergaard | 250 | ||
39 | Michael Mosebo Jensen | 249 | 2019-05-31 | Hasberger Sø |
40 | Gerner Majlandt | 247 | 2019-05-09 | Han Vejle (Thisted) |
41 | Ole Kristjansen | 247 | 2019-05-17 | Skagen |
42 | Tommy Kaae | 246 | 2019-08-06 | Egå Engsø |
43 | Lars Johansen | 242 | 2019-04-25 | Søndersø |
44 | Peter Leth Olsen | 241 | 2019-05-19 | Vest Stadil Fjord (Ringkøbing-Skjern) |
45 | Martin Svinth Weenink | 240 | 2019-05-25 | Han Vejle |
46 | Niels Bomholt Jensen | 236 | 2019-04-26 | Brændegård Sø |
47 | Niels Bomholt | 236 | 2019-04-26 | Brændegård Sø |
48 | Sebastian Thorup Hansen | 234 | 2019-04-25 | Utterslev mose |
49 | Orla Hugger Jakobsen | 233 | 2019-04-25 | Bavelse Sø SØ f. Sorø |
50 | Jan Badura | 233 | ||
51 | Daniel Palm Eskildsen | 232 | 2019-08-10 | Ølsemagle Revle |
52 | Lisbeth Rødbro Jeppesen | 232 | 2019-05-11 | Kærupskjulet |
53 | Bo Thyge Johansen | 229 | 2019-04-25 | Gilbjerg Hoved (Gribskov) |
54 | Peder Nygaard Nielsen | 228 | 2019-05-17 | Nordstrand, Skagen |
55 | Else Hjorth | 228 | 2019-05-24 | Magisterkogen |
56 | Asger Lykkegaard Møldrup | 227 | 2019-08-16 | Hirtshals Øststrand |
57 | Stinne Aastrup | 226 | 2019-04-28 | han vejle |
58 | Christian Rørdam | 225 | 2019-04-25 | Sjælsø øst |
59 | David B. Collinge | 224 | 2019-04-25 | Utterslev Mose Del II (Midtmosen) (København) |
60 | Ralph Qwinten | 222 | 2019-04-26 | Sneum Digesø (Esbjerg) |
61 | Henrik Böhmer | 222 | 2019-04-25 | Sneum Digesø (Esbjerg) |
62 | Erik Groth-andersen | 222 | 2019-07-20 | Marup |
63 | Elly Hansen | 220 | 2019-05-29 | Vejlerne |
64 | Henrik Petersen | 218 | ||
65 | Johan Henrik Funder Castenschiold | 218 | 2019-05-07 | vejlerne |
66 | Ulrik Kjøller Skovenborg | 216 | 2019-05-25 | Vejlerne |
67 | Martin Liebermann | 216 | 2019-05-11 | Nørresø |
68 | Jonathan Hemmer-Hansen | 216 | 2019-08-24 | Agger Tange |
69 | Peter Thomasen | 214 | 2019-06-30 | Han Vejle (Thisted) |
70 | Anders Vadstrup Jensen | 214 | 2019-07-08 | Vest Stadil Fjord |
71 | Peter Staarup Christensen | 214 | 2019-05-14 | Nørresø v. Tønder |
72 | Brian Jakobsen | 214 | 2019-04-27 | Hanvejle |
73 | Sten Petersen | 212 | 2019-05-19 | Skagen, Nordstrand |
74 | Jan Ravnborg | 209 | ||
75 | Klaus Homøe | 205 | 2019-04-25 | Bavelse Sø, Næstved |
76 | Emil Skovgaard Brandtoft | 203 | 2019-05-20 | Nørresø, Tønder (vest for jernbanen) (Tønder) |
77 | Hanne Ingeborg Hartmann Albertsen | 201 | 2019-05-28 | Vest Stadil Fjord |
78 | Jørgen Bjerregaard | 200 | 2019-07-10 | Han Vejler |
79 | Vicky Knudsen | 200 | ||
80 | Mikkel Rasmussen | 199 | ||
81 | Søren Tanderup | 198 | 2019-06-10 | Husby Sø |
82 | Morten Christensen | 198 | 2019-07-29 | Uggerby Strand (Hjørring) |
83 | Jørgen Ballegaard | 196 | 2019-07-01 | Bækbygård Strand |
84 | Jørgen Madsen | 194 | 2019-08-04 | Gyrstinge Sø (Ringsted) |
85 | Henrik Rähr Thomsen | 189 | 2019-06-10 | Husby Sø |
86 | Heidi Lund Bjerregaard | 188 | 2019-07-10 | Han Vejle |
87 | Louise Tanderup | 184 | 2019-06-10 | Vest Stadil Fjord |
88 | Henrik Dahl | 179 | ||
89 | Finn Just Christensen | 178 | 2019-05-19 | Magisterkogen (Tønder) |
90 | Mathias Blicher Bjerregård | 175 | 2019-09-12 | Vejers Strand |
91 | Niels Jørgen Jensen | 171 | 2019-05-01 | Vejlerne |
92 | Morten Heegaard | 167 | 2019-09-30 | Gl. Hvidding Engsø |
93 | Poul Ulrich Riis | 159 | 2019-07-19 | Kærup Holme 3 |
94 | Torben Kragh | 157 | 2019-08-12 | Køge Nordstrand (Køge) |
95 | Thomas Buus Nielsen | 96 | 2019-07-14 | Rudbøl Sø (Tønder) |
96 | Bjørn Jakob Andersen | 84 | 2019-04-25 | Utterslev Mose Del II (Midtmosen) (København) |