Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Jimmy Skat Hansen | 306 | 2022-07-18 | Ølsemagle revle |
2 | Jan Svejgaard Jensen | 305 | 2022-05-12 | Bavelse Sø |
3 | Lars Paaby | 297 | 2022-08-05 | Ølsemagle Revle |
4 | Laila Neermann | 297 | 2022-05-21 | Magisterkog, Sdr. Jylland |
5 | Peter Leth Olsen | 285 | 2022-05-23 | Vest Stadil Fjord (Ringkøbing-Skjern) |
6 | Joakim Matthiesen | 283 | 2022-05-11 | Margrethekog Syd (syd for Vidåen) (Tønder) |
7 | Nicolai Jon Jeppesen | 281 | ||
8 | Thyge Enevoldsen | 280 | 2022-05-22 | Kogleaks (Thisted) |
9 | Lis Kastrup | 278 | 2022-05-12 | Vejlerne |
10 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 277 | 2022-05-11 | Margrethekog Syd (syd for Vidåen) (Tønder) |
11 | Anders Espenhain Sørensen | 275 | ||
12 | Jesper Johannes Madsen | 274 | 2022-05-28 | Magisterkogen (Tønder) |
13 | Jan Kiel | 273 | 2022-05-12 | Margrethekog Syd (syd for Vidåen) (Tønder) |
14 | Jens Lind | 272 | 2022-05-14 | Hassberger See |
15 | Jørn Vinther Sørensen | 271 | 2022-05-05 | Hasberger sø |
16 | Valdemar Juul | 268 | ||
17 | Oliver Christian Gram | 265 | 2022-05-12 | Kogleaks |
18 | Ole Kjuel Nielsen | 264 | 2022-05-31 | Magisterkogen (Tønder) |
19 | Rune Sø Neergaard | 257 | ||
20 | Svend Erik Petersen | 256 | 2022-05-07 | Vest Stadil Fjord, Mellemdyb. |
21 | Hjalte Benjamin Johansen | 256 | 2022-05-24 | Grenen, Skagen |
22 | Jens Ballegaard | 255 | 2022-05-11 | Vest Stadil Fjord |
23 | Andreas Winding | 255 | 2022-05-15 | Rudbøl Sø (Tønder) |
24 | Jens Jørgen Andersen | 255 | 2022-05-14 | Vejlerne |
25 | Simon Vikstrøm | 254 | 2022-07-23 | Kalløgrå |
26 | Mogens Neergaard | 252 | ||
27 | Michael Køie Poulsen | 251 | 2022-07-24 | Rudbøl Sø (Tønder) |
28 | Lars Jensen Kruse | 251 | 2022-05-07 | Magisterkogen (Tønder) |
29 | Bo Brauner | 250 | 2022-07-07 | Tissø enge i syd |
30 | Jens Muff Hansen | 250 | 2022-05-11 | Kogleaks (Thisted) |
31 | Martin Svinth Weenink | 248 | 2022-05-25 | Kogleaks (Thisted) |
32 | Casper Pedersen | 246 | 2022-05-14 | Saltvandssøen (Tønder) |
33 | Leif Schack-Nielsen | 245 | 2022-06-03 | Rudbøl Sø (Tønder) |
34 | Leif Novrup | 244 | 2022-06-14 | Vest Stadil Fjord |
35 | Nils Kruse | 244 | 2022-05-31 | Magisterkog |
36 | Thor Vincent Hansen | 243 | 2022-08-04 | Sydvestpynten, Amager |
37 | Joshua Emil Haahr | 243 | 2022-05-13 | Vejlerne |
38 | Carsten Bohn Søndergaard | 243 | 2022-09-06 | Egå Engsø (Århus) |
39 | Hanne Kapala | 242 | 2022-07-26 | Magisterkogen (Tønder) |
40 | Stig Hartvig Nielsen | 240 | 2022-05-14 | Arresø |
41 | Alex Sand Frich | 239 | 2022-09-09 | Rosenvold (Hedensted) |
42 | Christian Hjorth | 239 | 2022-05-17 | Magisterkogen |
43 | Heidi Quist | 238 | 2022-05-13 | Margrethekog, syd |
44 | Philip Elbek | 237 | 2022-05-11 | Margrethekog Syd (syd for Vidåen) (Tønder) |
45 | Lisbeth Rødbro Jeppesen | 236 | 2022-05-21 | Kærup Holme (Thisted) |
46 | Michael Mosebo Jensen | 236 | 2022-05-14 | Magisterkogen |
47 | Niels Bomholt Jensen | 236 | 2022-05-14 | Magisterkoog |
48 | Jonatan Falke Rumle Pedersen | 234 | 2022-07-30 | Gedser Odde (Guldborgsund) |
49 | Per Aarkrog | 233 | 2022-06-18 | Kogleaks (Thisted) |
50 | Anders Vadstrup Jensen | 232 | 2022-06-23 | Lund Fjord |
51 | Arne Ruohonen | 232 | 2022-05-15 | Vest Stadil Fjord |
52 | Jens Peter Bech | 231 | 2022-05-13 | Margrethekog Syd (syd for Vidåen) (Tønder) |
53 | Jonna Andreassen | 231 | 2022-07-16 | Margrethe kog |
54 | Dan Blohm | 231 | ||
55 | Benjamin Bech | 231 | 2022-05-13 | Saltvandssøen (Tønder) |
56 | Tommy Kaae | 229 | 2022-09-11 | Egå Engsø (Århus) |
57 | Stinne Aastrup | 228 | 2022-04-24 | Saltvandssøen |
58 | Orla Hugger Jakobsen | 227 | 2022-05-11 | Bavelse Sø SØ. f. Sorø |
59 | Mikkel Bello Andreasen | 226 | 2022-05-02 | blåvands huk |
60 | Gerner Majlandt | 226 | 2022-07-24 | Rudbøl sø |
61 | Louis Kristoffer Poulsen | 226 | 2022-08-13 | Vejer Strand |
62 | Elly Hansen | 226 | 2022-05-21 | Lund fjord |
63 | Anders Myrtue | 224 | 2022-06-12 | Firtallet |
64 | Thomas Buus Nielsen | 224 | 2022-07-30 | Rudbøl Sø (Tønder) |
65 | Christian Scharff Grandorf | 224 | 2022-07-20 | Staunings Ø |
66 | Steen E. Jensen | 223 | 2022-05-12 | Bavelse Sø |
67 | Ole Sørensen | 222 | 2022-05-16 | Kærup Holme (Thisted) |
68 | Niels Kristian Bech Jensen | 221 | 2022-08-27 | Egå Engsø (Århus) |
69 | Søren Tanderup | 220 | 2022-05-11 | Kogleakssøen, Vejlerne |
70 | Erik Overgård | 220 | 2022-08-07 | Rudbøl Sø |
71 | Christian Michael Villadsen | 219 | 2022-09-13 | Egå Engsø (Århus) |
72 | Flemming Thomasen | 214 | ||
73 | Jan Ravnborg | 214 | 2022-05-15 | Magisterkogen |
74 | Peter Staarup Christensen | 214 | 2022-05-11 | Højer Vade |
75 | Nina Riemer Johansson | 213 | 2022-07-27 | Rudbøl Sø (Tønder) |
76 | Henrik Pedersen | 210 | 2022-07-08 | rudbøl |
77 | Gert Juul Jeppesen | 210 | 2022-07-24 | Gedser Odde |
78 | Lars Gaarn | 210 | 2022-07-27 | Rudbøl Sø (Tønder) |
79 | Oliver Bøgh Jensen | 209 | 2022-05-29 | Kogleaks (Thisted) |
80 | Morten Bentzon Hansen | 208 | 2022-05-29 | Hasberg Sø, danske del (Tønder) |
81 | Louise Tanderup | 207 | 2022-05-11 | Kogleakssøen, Vejlerne |
82 | Asger Lykkegaard Møldrup | 204 | 2022-06-06 | Vest Stadil Fjord |
83 | Hans Henrik Larsen | 203 | 2022-05-13 | Vejlerne |
84 | Jan Badura | 203 | 2022-09-16 | Egå Engsø (Århus) |
85 | Jørgen Staarup Christensen | 199 | 2022-07-20 | Gjerrild Nordstrand Øst |
86 | Henrik Rähr Thomsen | 199 | 2022-06-11 | Vest Stadil Fjord |
87 | Johnny Jensen | 198 | 2022-05-12 | Margrethekog Syd (syd for Vidåen) (Tønder) |
88 | Erhardt Ecklon | 197 | 2022-05-21 | Magisterkogen (Tønder) |
89 | Carit Johan Xerxes Walter | 189 | ||
90 | Mikael Kristensen | 183 | 2022-06-28 | Nørresø, Tønder |
91 | Finn Just Christensen | 171 | 2022-05-13 | Magisterkogen (Tønder) |
92 | Erik Palm Mogensen | 164 | 2022-07-25 | Vallensbæk og Ishøj Strandenge (Ishøj) |
93 | Paul Landsfeldt | 152 | 2022-09-10 | Rudbøl sø |
94 | Christian Terp | 120 | 2022-06-05 | Nørreballe Nor (Langeland) |
95 | Per Skibstad | 1 | 2022-06-22 | antoft |