Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Jan Svejgaard Jensen | 324 | ||
2 | Peter Leth Olsen | 297 | 2023-05-22 | Højer Vade (Tønder) |
3 | Jan Kiel | 293 | 2023-05-19 | Forlandet ud for Saltvandssøen, Margrethe Kog (Tønder) |
4 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 284 | 2023-05-13 | Højer Vade (Tønder) |
5 | Lars Paaby | 283 | 2023-05-21 | Klydesøen |
6 | Joakim Matthiesen | 280 | 2023-05-24 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
7 | Svend Erik Petersen | 276 | 2023-05-22 | Forlandet, Margrethekog |
8 | Jesper Johannes Madsen | 272 | 2023-05-15 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
9 | Ole Kjuel Nielsen | 270 | 2023-05-23 | Klydesøområdet |
10 | Lis Kastrup | 270 | 2023-05-20 | Højer sluse |
11 | Anders Espenhain Sørensen | 269 | ||
12 | Mogens Neergaard | 268 | 2023-05-24 | Gerå |
13 | Jens Ballegaard | 267 | 2023-05-22 | Vidå-slusen |
14 | Ib Jensen | 266 | 2023-05-19 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
15 | Ole Kristjansen | 266 | 2023-08-30 | Grænsevejen |
16 | Jørn Vinther Sørensen | 265 | 2023-05-24 | Klydesøen |
17 | Hjalte Benjamin Johansen | 265 | 2023-07-09 | Avnø |
18 | Mads Bjarke Salling | 263 | 2023-05-24 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
19 | Thyge Enevoldsen | 261 | 2023-05-20 | Det Fremskudte Dige Syd (Tønder) |
20 | Jonna Andreassen | 260 | 2023-07-16 | Saltvandssøen |
21 | Oliver Christian Gram | 260 | ||
22 | Flemming Rosenvind Rieck | 259 | 2023-05-19 | Forlandet ud for Saltvandssøen, Margrethe Kog (Tønder) |
23 | Jens Lind | 258 | 2023-08-26 | Korevlerne |
24 | Lars Jensen Kruse | 258 | 2023-05-19 | Forlandet ud for Saltvandssøen, Margrethe Kog (Tønder) |
25 | Michael Christian Linde | 257 | 2023-05-22 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
26 | Arne Ruohonen | 256 | 2023-05-30 | Klydesøen |
27 | Leif Frederiksen | 254 | 2023-07-29 | Kofoeds enge |
28 | Rune Sø Neergaard | 254 | ||
29 | Jan Speiermann | 251 | 2023-07-11 | Klydesøen |
30 | Jens Peter Bech | 250 | 2023-05-28 | Højer Vade (Tønder) |
31 | Leif Schack-Nielsen | 249 | 2023-09-06 | Bøjden Nor (Faaborg-Midtfyn) |
32 | Emil Kristian Munkholm Asmussen | 248 | ||
33 | Benjamin Bech | 247 | 2023-05-28 | Højer Vade (Tønder) |
34 | Jan Badura | 246 | 2023-05-24 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
35 | Thomas Buus Nielsen | 246 | 2023-05-14 | Forlandet ud for Saltvandssøen, Margrethe Kog (Tønder) |
36 | Lisbeth Rødbro Jeppesen | 245 | 2023-07-16 | Saltvandssøen (Tønder) |
37 | Thor Vincent Hansen | 245 | 2023-05-27 | Klydesøen |
38 | Jørgen Ballegaard | 244 | 2023-05-31 | Højer Sluse |
39 | Niels Bomholt Jensen | 244 | 2023-07-29 | Ballum Forland |
40 | Christian Rørdam | 242 | 2023-08-25 | Korevlerne |
41 | Jan Eriksen | 242 | 2023-08-26 | |
42 | Klaus Homøe | 241 | 2023-09-06 | Ishøj Strandenge, Ishøj |
43 | Stig Hartvig Nielsen | 241 | 2023-07-12 | Hovvig |
44 | Michael Mosebo Jensen | 241 | 2023-05-22 | Ballum Forland |
45 | Christian Hjorth | 237 | 2023-08-22 | Korevlerne |
46 | Orla Hugger Jakobsen | 236 | 2023-08-26 | Korevlerne SV. f. Nykøbing S.. |
47 | Daniel Palm Eskildsen | 236 | 2023-08-21 | Saksfjed Inddæmning |
48 | Kim Duus | 232 | 2023-05-19 | Vidåslusen |
49 | Stefan Sturup | 224 | 2023-05-22 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
50 | Peter Hagen Thomasen | 224 | 2023-07-02 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
51 | Anders Myrtue | 223 | 2023-05-19 | Højer |
52 | Steen E. Jensen | 219 | 2023-07-23 | Salthammer |
53 | Gerner Majlandt | 216 | 2023-07-28 | Agger Tange |
54 | Bjørn Jakob Andersen | 216 | 2023-05-25 | Klydesøen |
55 | Søren Tanderup | 215 | 2023-05-20 | Klydesøen, Vestamager |
56 | Thomas Vikstrøm | 215 | 2023-08-21 | Saksfjed Inddæmning |
57 | Maria Rasmussen | 212 | ||
58 | Jørgen Bjerregaard | 211 | 2023-09-10 | Bøjden |
59 | Morten Dehn | 207 | 2023-07-14 | Klydesøen |
60 | Nina Riemer Johansson | 207 | 2023-05-14 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
61 | Otto Nørgaard Sorgenfri | 205 | ||
62 | Louise Tanderup | 198 | 2023-05-20 | Klydesøen midtertårnet |
63 | Bo Levesen | 198 | 2023-08-29 | Bøjden Nor (Faaborg-Midtfyn) |
64 | Lars Askholm | 198 | 2023-05-24 | Klydesøområdet, Kalvebod Fælled (Tårnby) |
65 | Esben Bjørn Salmonsen | 197 | 2023-05-14 | Vestamager |
66 | Geir Tveit | 175 | 2023-08-26 | Korevlerne (Odsherred) |
67 | Eskild Aae Petersen | 175 | 2023-08-09 | |
68 | Anders Birchvald Jensen | 171 | 2023-05-24 | Klydesøområdet |
69 | Andreas Petersen | 149 | ||
70 | Susanne Naamann | 149 | 2023-09-10 | Bøjden |
71 | Torben Kragh | 142 | 2023-09-04 | Vallensbæk Ishøj Strandenge |
72 | Erik Palm Mogensen | 140 | 2023-09-04 | Vallensbæk og Ishøj Strandenge (Ishøj) |
73 | Per Poulsen | 110 | 2023-09-05 | Vallensbæk og Ishøj Strandenge (Ishøj) |