Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Jan Svejgaard Jensen | 324 | ||
2 | Peter Leth Olsen | 297 | 2023-03-05 | Klostermølle (Horsens) |
3 | Jan Kiel | 293 | 2023-03-04 | Draved Skov (Tønder) |
4 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 284 | 2023-02-28 | Søndersø (Furesø kommune) (Furesø) |
5 | Lars Paaby | 283 | 2023-03-01 | Søndersø, Værløse |
6 | Joakim Matthiesen | 280 | 2023-04-26 | Vaserne (Rudersdal) |
7 | Eric Schaumburg | 279 | 2023-03-09 | Vaserne |
8 | Jesper Johannes Madsen | 272 | 2023-03-05 | Vaserne (Rudersdal) |
9 | Alex Sand Frich | 271 | 2023-01-08 | Klostermølle (Horsens) |
10 | Ole Kjuel Nielsen | 270 | 2023-02-26 | Valsølille Sø (Ringsted) |
11 | Lis Kastrup | 270 | 2023-03-25 | Klostermølle |
12 | Anders Espenhain Sørensen | 269 | ||
13 | Jens Ballegaard | 267 | 2023-02-13 | Klostermølle |
14 | Ole Kristjansen | 266 | 2023-02-27 | Klostermølle |
15 | Hjalte Benjamin Johansen | 265 | 2023-03-04 | Hellebæk |
16 | Jens Muff Hansen | 264 | 2023-01-30 | Klostermølle (Horsens) |
17 | Mads Bjarke Salling | 263 | 2023-04-26 | Vaserne (Rudersdal) |
18 | Flemming Rosenvind Rieck | 259 | 2023-03-04 | Draved Skov (Tønder) |
19 | Jens Lind | 258 | 2023-06-04 | Rusland |
20 | Andreas Winding | 258 | 2023-01-02 | Klostermølle (Horsens) |
21 | Lars Jensen Kruse | 258 | 2023-03-05 | Snævret (Gribskov) |
22 | Michael Christian Linde | 257 | 2023-03-04 | Draved Skov (Tønder) |
23 | Arne Ruohonen | 256 | 2023-03-12 | Søndersø |
24 | Philip Elbek | 255 | ||
25 | Leif Frederiksen | 254 | 2023-03-12 | Vaserne |
26 | Jan Speiermann | 251 | 2023-09-07 | Gråmyr |
27 | Leif Schack-Nielsen | 249 | 2023-03-12 | Valsølille Sø (Ringsted) |
28 | Emil Kristian Munkholm Asmussen | 248 | ||
29 | Louis Kristoffer Poulsen | 247 | 2023-02-26 | Hammeren |
30 | Stinne Aastrup | 247 | 2023-04-18 | Aabenraa |
31 | Erik Overgård | 246 | 2023-03-15 | Lindholm Hoved |
32 | Lisbeth Rødbro Jeppesen | 245 | 2023-04-29 | Draved Skov (Tønder) |
33 | Thor Vincent Hansen | 245 | 2023-03-04 | Vaserne |
34 | Jørgen Ballegaard | 244 | 2023-02-13 | Klostermølle |
35 | Niels Bomholt Jensen | 244 | 2023-02-04 | Draved Skov |
36 | Christian Rørdam | 242 | 2023-03-08 | Vaserne |
37 | Klaus Homøe | 241 | 2023-03-01 | Vaserne, Rudersdal |
38 | Stig Hartvig Nielsen | 241 | 2023-05-07 | Hovvig |
39 | Carsten Bohn Søndergaard | 233 | 2023-01-08 | Klostermølle (Horsens) |
40 | Kim Duus | 232 | 2023-03-02 | Søndersø |
41 | Anders Vadstrup Jensen | 229 | 2023-03-04 | Klostermølle |
42 | Peter Hagen Thomasen | 224 | 2023-04-06 | Hellebæk Avlsgård (Helsingør) |
43 | Michael Eland Karlson | 223 | 2023-02-05 | Gudenå ved Sukkertoppen |
44 | Åge Gejl Hansen | 221 | 2023-08-02 | Gribsø - Gribskov |
45 | Steen E. Jensen | 219 | 2023-02-18 | Spellinge Mose |
46 | Casper Pedersen | 218 | 2023-04-07 | Draved Skov (Tønder) |
47 | Søren Tanderup | 215 | 2023-08-21 | Draved Skov |
48 | Thomas Vikstrøm | 215 | 2023-03-17 | Arresødal Skov |
49 | Gert Juul Jeppesen | 215 | 2023-07-05 | Horeby Lyng |
50 | Henrik Petersen | 210 | 2023-03-04 | Vaserne |
51 | Valdemar Juul | 210 | ||
52 | Tommy Kousgaard | 209 | 2023-03-04 | Draved Skov (Tønder) |
53 | Georg Hoffmann | 205 | 2023-03-02 | |
54 | Otto Nørgaard Sorgenfri | 205 | ||
55 | Jørgen Staarup Christensen | 203 | 2023-04-15 | Kogang og Vestermark |
56 | Peter Staarup Christensen | 203 | 2023-04-01 | Vestskoven |
57 | Lars Johansen | 200 | 2023-02-22 | Søndersø (Furesø kommune) (Furesø) |
58 | Louise Tanderup | 198 | 2023-08-21 | Draved Skov |
59 | Bo Levesen | 198 | 2023-03-14 | Tørskind (Vejle) |
60 | Lars Askholm | 198 | 2023-03-12 | Valsølille Sø (Ringsted) |
61 | Bo Brauner | 197 | 2023-03-18 | Draved skov |
62 | Michael Højgaard | 192 | 2023-03-04 | Søndersø (Furesø kommune) |
63 | Helle Andersen | 181 | 2023-05-13 | Tuerne, Holmegårds Mose |
64 | Geir Tveit | 175 | 2023-02-27 | Valsølille Sø (Ringsted) |
65 | Tina Hansen | 169 | 2023-03-19 | Søndersø (Furesø kommune) (Furesø) |
66 | Jan Helbo Pedersen | 167 | 2023-03-21 | Søndersø Værløse |
67 | Daniel Andersen | 166 | 2023-05-13 | |
68 | Jens Ekelund | 164 | 2023-03-04 | Vaserne |
69 | Bo Thyge Johansen | 158 | 2023-03-19 | Hellebæk området (Helsingør) |
70 | Birgitte Birch Andreasen | 125 | 2023-04-02 | Søholt Storskov |
71 | Jannik Hansen | 115 | 2023-03-14 | Søndersø |
72 | Søren Thomsen | 70 | 2023-04-17 | Sjælegård |