Startside   I samarbejde med DOF
Home
DK obs.
VP obs.
Nyheder 
DK listen
Forum
Galleriet
Artslister
Netfugl v. 2.0




VP blockers statistik

Nedenstående statistik over VP blockers er baseret på de 125 arter som er mindst 'krydset' blandt de tilmeldte af VP artslister. Listen med de 125 mindst 'krydset' arter kan ses under VP blockers.

# Navn, By #X #Blockers
1Pierre-André Crochet, Montpellier89637
2Richard Stephenson, Richmond87726
3Peter Stronach, A' Ghàidhealtachd81525
4Chris Bell, Darlington88725
5Kris De Rouck, Lint87424
6Ernie Davis, Exeter88723
7Bob Swann, Tain85422
8Tom Francis, Stockton on Tees87622
9Vincent Legrand, Sterrebeek85421
10Gordon Beck, Foston- on the-Wolds, East Yorkshire.86921
11Richard Bonser, London83720
12Chris Batty, Fylde, Lancashire84320
13David Monticelli, Middelkerke85020
14Dan Pointon, Rectory Road84319
15Rami Mizrachi, Jerusalem79017
16Guy Mirgain, Lintgen82917
17Christian Leth, Gilleleje83517
18Stewart Hinley, Middlesbrough87117
19Markku Santamaa, Rauma85616
20Thomas Lang, Hemmingen86316
21Graeme Joynt, Billingham87116
22Lee GR Evans, Little Chalfont65315
23Daniel Mauras, PARIS82715
24Eric Didner, Paradou83415
25John Pegden , Wisbech 56413
26Simon Wellock, Newcastle-upon-Tyne63013
27Matthew Deans, Suffolk77113
28René-Marie Lafontaine, Brussel78813
29Richard Ek, Svedala80813
30Klaus Drissner, Nagold82713
31Markus Craig, Vienna63112
32Andy Clifton80212
33Jesper Segergren, Malmö81212
34Hugues DUFOURNY, Honnelles82312
35Phil Abbott82412
36Omar Alshaheen, Kuwait37011
37Abdulrahman Al-Sirhan Alenezi, Omariya47411
38Rony Livne, Kfar Varborg65611
39Garry Richard Bagnell, West Sussex66411
40Jouni Eero Ensio Riihimäki, Tampere80311
41Seppo Järvinen, Tampere81611
42Lee Victor Gregory, Blaenavon, Gwent, Wales82011
43Gary David Fennemore, hants83211
44Yoav Perlman, Mesillat Tsion62810
45Pawel Kolodziejczyk, Sobótka75110
46Olof Strand, Mörarp, SWEDEN80710
47Nigel Warren, GLOUCESTER81510
48Josh Rhys Jones, Langtoft81610
49Oz Horine5989
50Dominic Mitchell, London8049
51Hannu Palojärvi, Helsinki8329
52Bosse Carlsson, Degerhamn8499
53Amir Ben Dov, Petach Tikva2848
54David Dvir, ??? ???4708
55andrew d j cook, Moulton, Northampton7038
56Janne Aalto, Parikkala7528
57Ingvar Torsson, Degerhamn8078
58Samuel Viles, Nottingham6017
59Mark Sutton, Keele University7057
60Massimiliano Dettori, Cagliari7437
61Dirk Colin, Boechout7557
62Stephen Vaughan Ashby, Dorchester7767
63Peter John Taylor, bath7857
64Bill Bailey, Rotherham8157
65Jonathan Meyrav, Moshav Shilat5046
66Nick Bray, Stoke-on-Trent5676
67Christopher Mills, Themelthorpe5786
68Anders Tørressen Hangaard, Nøtterøy, Norge5866
69Neil Richard Tovey, Kuwait5886
70Big Year WP6506
71Martin Gottschling, Herne7076
72Raphaël Lebrun, Braine-le-Comte7096
73Pete Kinsella, Crosby,Liverpool7256
74Frédéric Jiguet, Paris7256
75Petri Kuhno, Jyväskylä7606
76John Holtham, Sutton Coldfield7696
77Kari Tapani Haataja, HANKO8006
78Seppo Antero Haavisto, Vallentuna8036
79Lars Buckx, Heemstede4745
80Paul Herrieven, Hull5225
81Richard Allison, Cambridge5835
82Peter Robert Alfrey, London5905
83Yann Kolbeinsson, Húsavík5935
84Robert Carr, Woodhall Spa5995
85JOSE MARIA FERNANDEZ ZAPATA, Puerto Real, Cádiz.6685
86Dave Barnes, Market Drayton, Shropshire. (UK)6715
87Jan van der Laan, Alkmaar6845
88Pete Antrobus, Comberbach6965
89Stefan Tapio Ettestam, Farsta,Stockholm7185
90Nick Watmough, Norwich7255
91Stanisław Czyż, Jaroszowiec7265
92Fred Vanhove, Bruxelles - Belgium7715
93Thierry Jansen, IJsselstein7915
94Max Berlijn, Epen824
95Flemming Toxværd, Haderslev2894
96Katarzyna Mikicinska, Skierniewice3864
97Asaf Sasson, Givat Haim Meuhad4314
98Alexandre Hespanhol Leitão, Lisboa5034
99Simon David Buckell5144
100Phil Hansbro, Newcastle5724
101John Gregory, Manchester5754
102Martyn Hayes, Bristol5914
103Andrew Self, London6004
104Julien Renoult, Montpellier6084
105Nick Littlewood, Aberdeenshire6254
106Leo JR Boon, IJmuiden6264
107Philippe Geniez, Montpellier6324
108Colin Dodsworth, Billingham6394
109Eva Andreu, Braine-le-Comte6694
110Andrew Lansdell, Landkey6724
111Tero Linjama, Jyväskylä6724
112Mark Lopez, Tunbridge Wells6814
113Michael Dvorak, Wien7004
114Hans Rudhe, Gävle7024
115Vince Halley-frame, Dagenham7064
116Paul French7164
117Justin Richard Lansdell, Norwich, Norfolk7264
118Janne Kilpimaa, Turku7354
119Chris Lansdell, Norwich7364
120Tero Toivanen, Jyväskylä7374
121Csaba Lendvai, Budapest7414
122Ernst Albegger, Graz7504
123Occhiato Daniele, Firenze7564
124Tommy Frandsen, Horsens7774
125Mårten Wikström, stockholm7814
126Colin Gould, St Helens7934
127Jocelyn Gould, St Helens7934
128Per Forsberg, Vaxjo8024
129Jan Rottiers, Rijmenam1563
130Bent Møllmann Jürgensen, Virum1573
131Carsten Siems, Græsted2663
132Ingelise Aarøe Petersen, københavn4463
133Chris Donald, Kingussie5003
134wendy lambson, bath5063
135Jakob Dall, Hellerup5113
136Jan-Rune Asbjørnsen, Fredrikstad5223
137Sander Lilipaly, Middelburg5313
138Ronald Nuiver, groningen5403
139Per Kjær, Fanø5443
140Edward B Rickson5553
141Óscar Llama Palacios, Madrid5553
142Andrew Kinghorn, Durham, United Kingdom5663
143Thijs Valkenburg, Silves5663
144Georges Olioso, Port-la-Nouvelle5803
145Craig Anthony Holden, Woodbridge, Suffolk IP13 6AX6443
146Gabor Horvath, Budapest6473
147David Russell, Norwich6473
148Claes Wikström, Hägersten6503
149Kieran Fahy, Wexford6553
150Huig Ouwehand, Katwijk6723
151Anders Søgaard, Virum6803
152Marcin Solowiej, Szczecin6833
153Klaus Hubatsch, Nettetal6883
154Michael Frosdick6893
155Ruysschaert Fabien, Maubeuge6983
156Rob Fuge, Nottingham7223
157Rupert Hafner, Neufeld an der Leitha7363
158Peter Gluth, Norwich7693
159Erik Rask, GÖTEBORG7763
160Bent Lyngklip Kjeldgaard, Thisted2502
161Per Vindis, Gilleleje2762
162Abdulla Aly Abdulla, Cairo2882
163Alba Villarroya, Azores2992
164Hugo Romano, Funchal3072
165Jim Hansen, Næstved3492
166simon peter dennis, norfolk4332
167Elias Tibax, zandhoven4482
168klil zaitlin, jeruselem4702
169Daniela Gruber, Uetze4782
170Diedert Koppenol, Groningen4782
171Jeroen van Vianen, Hoofddorp4902
172Jonathan Meyrav, Shilat4922
173Andy Bond, Exeter4942
174Andy Musgrove, Norwich5102
175Erik van Dijk, Nijmegen5212
176Michal Skapski, Poznan5272
177Vegard Bunes, Røyse5372
178Hugo Touzé, BREST5392
179Barrault Frantz, Landerneau5552
180Marcel Gil Velasco, Sant Feliu de Llobregat5582
181Terje Kolaas, Levanger, Norge5612
182Per Schiermacker-Hansen, Borre5622
183Markus Hubatsch, Neuss5692
184Jean-Pierre Jordan, MARGENCEL5712
185James Lidster, Arnhem5762
186Per Lif, Lima5872
187Leo Stegeman, Alkmaar5972
188Chris Wilkinson, Kingston6002
189Kalle Larsson, Salo6062
190Henrik Pedersen, Søborg6072
191Erik Groth-Andersen, Hillerød6082
192David Van den Schoor, Herenthout6082
193Ben Macdonald6132
194Teus Luijendijk, Delfgauw6302
195Gábor Bodor, Budapest6412
196Julien Mazenauer, Neuchâtel6472
197John Frikke, Ribe6522
198Arthur Geilvoet, Rotterdam6542
199Michael Fricke, Bremen6582
200Remco Hofland, Rotterdam6602
201Rafael Armada, Barcelona6622
202Paul Nilsson, Sorgenfri6632
203Zbigniew Kajzer, Szczecin6662
204Antoine Rougeron, Beire le Châtel6682
205Adam Selmeczi Kovacs, Veroce6692
206Hans Westerberg, dannike6712
207André Riis Ebbesen, Hillerød6762
208Klaus Malling Olsen, Brønshøj6762
209Theo Bakker, Groningen6822
210Brian Rasmussen, Allerød6862
211Ulf Göran Karlsson, Farsta6882
212Steve Lister, Loughborough6922
213Andy Wilkinson, Norwich6982
214Tina Elley, Næstved6992
215Mads Elley, Næstved7022
216Jens Søgaard Hansen, Vanløse7032
217John Walshe, Hereford7062
218Mike John Hunter, Middleton St George, Darlington7162
219Attila Steiner, Budapest7162
220Richard Rafe, Stone, Stafford7242
221Jacob Bentzon Hansen, Christiansfeld7332
222Lars Højmark Mortensen, Skagen7562
223Ferran López Sanz, Rubí, Barcelona7662
224Ferdinand Wegmann, Wiesbaden01
225Poul Thrane, Brønshøj11
226Anders Eichen, Brønshøj41
227Freddy S. Hansen, Danmark41
228Magnus Elfwing, Linköping81
229Kim Skafte, Slagelse1021
230Bart Moons, Mortsel1181
231Bjarne Damgaard Andreassen, Vejle1591
232Thomas Bolding Hansen, Aarhus N1891
233Berend Jurjen Veenstra, Gorredijk2011
234Leif Gjønnes Møller, København V2521
235Tom Nordblad, Helsinki2561
236erik skude, farum2751
237Mohamed Amezian, Tétouan2961
238Fredrik Ström, Ljugarn3051
239Kis Boel Guldmann, Kolding3091
240Brynjúlfur Brynjólfsson, Hornafjörður3141
241Alen Ploj, Maribor3371
242Wouter van der Ham, Voorschoten3421
243Harry Murphy, Nunthorpe 3561
244Anton Arnesson, Göteborg3611
245Julien Hainaut, Arquennes3781
246Mette Rørdam, Snekkersten4011
247Anton Cnudde, Zwijndrecht4031
248Simon Vikstrøm, København4121
249Marcin Dyduch, Zywiec4161
250Craig Sammels, Ramsgate, Kent4261
251Bjarne Nielsen, Broager4261
252Heidi Frederiksen, Valby4301
253Thomas Hasle Ravn, Haslev4321
254Torben Laursen, Harlev J4341
255Luca Bergamaschi, Novara4361
256Peter Tibax, Zandhoven4371
257Dávid Herczeg, Budapest4411
258Martijn Renders, Hank4411
259Kristof Van Asten, lier4411
260Keld Scotwin, Søborg4421
261Göran Högstedt4431
262Frode Falkenberg, Bergen4441
263Alick Simmons4471
264Søren Haaning Nielsen, Hundested4511
265Myriam Reyntens, Brussels4551
266Stijn Borny, De Haan4611
267Knud N. Flensted, Bagsværd4641
268Bram Ubels, Nijmegen4651
269Robrecht Debbaut, Brugge4691
270Sune Jepsen, Christianshavn4701
271Johan Emil Løje, Virum4701
272Hanne Kapala, København4811
273Marcel Gil Velasco, Sant Feliu de Llobregat4811
274Lars Olsson, ÅKARP4811
275Hans Pinstrup, Horsens4861
276Edwin Russer, Maarssen4871
277Quentin Dupriez, Hem4881
278Ruben Vlot, Wageningen4891
279Thyge Enevoldsen, Frederiksberg4911
280Vagn Freundlich, Fjerritslev4951
281Wouter Van Gasse, Kruibeke5041
282Peter Rasmussen, Dragør5051
283Petteri Mäkelä, Pori5091
284Simon Vyncke, Eeklo5131
285Daan Drukker, Wageningen5141
286Miska Nyúl, Budapest 5171
287Tristan Guillosson, Belpech5171
288Daniel Hubatsch, Düsseldorf5201
289Bob J Stinger, Blackpool,Lancashire5221
290Christian Rørdam, Snekkersten5221
291Jurij Hanžel, Ljubljana5231
292Marcel Haas, Schagen5231
293Ivan Olsen, Dronningmølle5251
294Vincent Stork, De Cocksdorp5261
295Svend Erik Frandsen, Frederikshavn5271
296Hans Harrestrup Andersen, Sæby, Kirke Hyllinge5271
297Eli Van Audenhove, Antwerp5351
298Helmut Kräuter, Steindorf am Ossiachersee5381
299Ole Zoltan Göller, Tjæreborg5381
300Anders Odd Wulff Nielsen, København N5391
301Maarten Schurmans, Antwerp5411
302Jørgen Munck, Kongens Lyngby5431
303Mads Herbøl, Ballerup5451
304Edouard Melchior, Mondercange5471
305Lukas Strobl, Zwettl5491
306Svend Rønnest, Esbjerg5511
307Tim De Boer, Ugchelen5541
308Søren Brinch, Vedbæk, Tisvilde og Sønderho5541
309Aage Kabbelgaard, Hundested5581
310Derek Charlton, Durham5581
311Toni Alonso Jardí, El Masnou, Barcelona5581
312Per Jansen, Nuuk5591
313Stephen Harris, Rome5601
314Alexander Lees, Norwich5631
315Andy Bates, Croydon5651
316Stuart Reeves5661
317Peter Rass, Klagenfurt5661
318Johnny Salomonsson, Hillerød5671
319Allan Kjær Villesen, Silkeborg5691
320Josef Ringert, Leitring5701
321Jens Mikkel Lausten, København5701
322Björn Ander, ÖSTANSJÖ5711
323Harry Murphy, Middlesborough 5711
324Steven Wytema, Weesp5721
325Jens Lind, Espergærde5721
326Magnus Elfwing, Linköping5741
327Erik Mølgaard, Søborg5761
328Phil Benstead, Grevie5781
329Gert Ottens, Odijk5791
330Lasse Strandgaard, dianalund5821
331Ole Gylling-Jørgensen5821
332Magne Pettersen, Gamle Fredrikstad5841
333Otto Veszelinov, Mikepércs5861
334Poul Holm, Roskilde5871
335Andreas Bruun Kristensen, København N5881
336Sandra Goetsch, Feldkirch5891
337Kim Duus, Brønshøj5911
338Michal Zawadzki, Ochodze5911
339Julien Piette, Dunkerque5921
340Vegard Bunes, Røyse5951
341Frédéric MAILLOT, BESANCON5951
342Andreas Ranner, Vienna5961
343Martin Kviesgaard, Nuuk5971
344Guido Teenck, Hamburg6011
345Håvar Hveding, Stavanger6051
346Richard Moores6071
347Hermann Leitner, Waldhausen6111
348Bo Thoor, Svartsjö6181
349Oriol Clarabuch, Olot6191
350Harry Hussey, Cork6201
351Ies Goedbloed, Middelburg6211
352Ashley Fisher6231
353Arne Stefan Holgersson, Lund6271
354Peter Hartoft-Jacobsen, Fredericia6321
355Thomas Pettersson, Västerås6321
356David Stone, Exeter6331
357Steve Preddy, Newport6381
358Matthias Schoebinger, Munich6391
359Colin Butler, Runcorn6401
360Sven Bødker, Esbjerg V6411
361Joachim Bertrands, Genk6471
362Jan Jozef Celis, Hove6471
363Rainer Christian Ertel, Remseck6481
364Helmut Pfeifenberger, Vienna6521
365Johan Sandström, Rottne 6531
366Martin Thomsen, Årslev6531
367Peter Zeller, Beinwil (Freiamt)6571
368Poul Ulrik, Smørum6621
369Morten Bentzon Hansen, Christiansfeld6631
370Jan-Michael Breider, Växjö6671
371Bjørn Frikke, Esbjerg6671
372MARK EASTERBROOK, DEVIZES6691
373Andreas Noeske, Bremen6701
374Miguel Demeulemeester, Houthulst, Belgium6711
375Anders Hammergart, Lyngby6811
376Jean-Philippe SIBLET, SAINT-MAMMES6841
377Sven Karlsson, Sundbyberg, Sverige6861
378Mark Riley, Ipswich6921
379Radoslaw Gwozdz, Dabrowa Gornicza6991
380Lars Andersen, Odense7081
381Christer Brostam, Täby7201
382Eric Jan Alblas, Hoogezand7331



til toppen copyright © 2002-2005 Netfugl.dk - Danmark
kontakt os: netfugl@netfugl.dk - om os: webmasters - genereret på 0.049 sek.
til toppen