Startside   I samarbejde med DOF
Home
DK obs.
VP obs.
Nyheder 
DK listen
Forum
Galleriet
Artslister
Netfugl v. 2.0




VP blockers statistik

Nedenstående statistik over VP blockers er baseret på de 125 arter som er mindst 'krydset' blandt de tilmeldte af VP artslister. Listen med de 125 mindst 'krydset' arter kan ses under VP blockers.

# Navn, By #X #Blockers
1Pierre-André Crochet, Montpellier89439
2Kris De Rouck, Lint87426
3Peter Stronach, A' Ghàidhealtachd81525
4Richard Stephenson, Richmond87525
5Chris Bell, Darlington88524
6Ernie Davis, Exeter88623
7Richard Bonser, London83722
8Gordon Beck, Foston- on the-Wolds, East Yorkshire.86722
9David Monticelli, Middelkerke84921
10Vincent Legrand, Sterrebeek85221
11Bob Swann, Tain85221
12Tom Francis, Stockton on Tees87421
13Christian Leth, Gilleleje83519
14Dan Pointon, Rectory Road84019
15Chris Batty, Fylde, Lancashire84119
16Eric Didner, Paradou83418
17Markku Santamaa, Rauma85418
18Stewart Hinley, Middlesbrough86918
19Daniel Mauras, PARIS82717
20Guy Mirgain, Lintgen82917
21Thomas Lang, Hemmingen86217
22Rami Mizrachi, Jerusalem78716
23Graeme Joynt, Billingham86916
24John Pegden , Wisbech 56414
25Lee GR Evans, Little Chalfont65314
26Simon Wellock, Newcastle-upon-Tyne63013
27Richard Ek, Svedala80813
28Hugues DUFOURNY, Honnelles82313
29Klaus Drissner, Nagold82613
30Markus Craig, Vienna63112
31Matthew Deans, Suffolk77112
32René-Marie Lafontaine, Brussel78812
33Andy Clifton80212
34Jesper Segergren, Malmö81212
35Seppo Järvinen, Tampere81512
36Phil Abbott, Seaton,Devon82312
37Gary David Fennemore, hants83112
38Omar Alshaheen, Kuwait37011
39Abdulrahman Al-Sirhan Alenezi, Omariya47411
40Garry Richard Bagnell, West Sussex66411
41Jouni Eero Ensio Riihimäki, Tampere80211
42Josh Rhys Jones, Langtoft81611
43Hannu Palojärvi, Helsinki83211
44Bosse Carlsson, Degerhamn84911
45Amir Ben Dov, Petach Tikva17910
46Rony Livne, Kfar Varborg65210
47Pawel Kolodziejczyk, Sobótka75110
48Olof Strand, Mörarp, SWEDEN80610
49Lee Victor Gregory, Blaenavon, Gwent, Wales82010
50David Dvir, ??? ???4709
51Janne Aalto, Parikkala7519
52Seppo Antero Haavisto, Vallentuna8029
53Ingvar Torsson, Degerhamn8069
54Oz Horine5968
55Dominic Mitchell, London8038
56Nigel Warren, GLOUCESTER8128
57Jonathan Meyrav, Moshav Shilat5047
58Samuel Viles, Nottingham6017
59Yoav Perlman, Mesillat Tsion6207
60Big Year WP6507
61Massimiliano Dettori, Cagliari7437
62Dirk Colin, Boechout7557
63Petri Kuhno, Jyväskylä7607
64Kari Tapani Haataja, HANKO7997
65Anders Tørressen Hangaard, Nøtterøy, Norge5866
66Neil Richard Tovey, Kuwait5886
67Peter Robert Alfrey, London5906
68andrew d j cook, Moulton, Northampton7016
69Mark Sutton, Keele University7056
70Martin Gottschling, Herne7076
71Raphaël Lebrun, Braine-le-Comte7086
72Stefan Tapio Ettestam, Farsta,Stockholm7186
73Pete Kinsella, Crosby,Liverpool7256
74Frédéric Jiguet, Paris7256
75John Holtham, Sutton Coldfield7696
76Peter John Taylor, bath7856
77Thierry Jansen, IJsselstein7906
78Bill Bailey, Rotherham8156
79Lars Buckx, Heemstede4745
80Alexandre Hespanhol Leitão, Lisboa5035
81Nick Bray, Stoke-on-Trent5675
82Christopher Mills, Themelthorpe5785
83Yann Kolbeinsson, Húsavík5935
84JOSE MARIA FERNANDEZ ZAPATA, Puerto Real, Cádiz.6675
85Tero Linjama, Jyväskylä6725
86Jan van der Laan, Alkmaar6845
87Stanisław Czyż, Jaroszowiec7265
88Janne Kilpimaa, Turku7345
89Tero Toivanen, Jyväskylä7375
90Csaba Lendvai, Budapest7415
91Occhiato Daniele, Firenze7555
92Fred Vanhove, Bruxelles - Belgium7715
93Stephen Vaughan Ashby, Dorchester7745
94Mårten Wikström, stockholm7815
95Max Berlijn, Epen824
96Flemming Toxværd, Haderslev2894
97Katarzyna Mikicinska, Skierniewice3804
98Asaf Sasson, Givat Haim Meuhad4204
99Paul Herrieven, Hull5224
100Richard Allison, Cambridge5834
101Martyn Hayes, Bristol5914
102Robert Carr, Woodhall Spa5994
103Julien Renoult, Montpellier6084
104Philippe Geniez, Montpellier6284
105Colin Dodsworth, Billingham6394
106Claes Wikström, Hägersten6504
107Eva Andreu, Braine-le-Comte6684
108Dave Barnes, Market Drayton, Shropshire. (UK)6714
109Andrew Lansdell, Landkey6724
110Mark Lopez, Tunbridge Wells6814
111Pete Antrobus, Comberbach6964
112Ruysschaert Fabien, Maubeuge6984
113Michael Dvorak, Wien7004
114Hans Rudhe, Gävle7024
115Paul French7164
116Justin Richard Lansdell, Norwich, Norfolk7264
117Chris Lansdell, Norwich7364
118Ernst Albegger, Graz7504
119Erik Rask, GÖTEBORG7764
120Tommy Frandsen, Horsens7774
121Jocelyn Gould, St Helens7924
122Colin Gould, St Helens7924
123Per Forsberg, Vaxjo8014
124Jan Rottiers, Rijmenam1563
125Bent Møllmann Jürgensen, Virum1573
126Carsten Siems, Græsted2663
127Ingelise Aarøe Petersen, københavn4463
128Chris Donald, Kingussie5003
129wendy lambson, bath5063
130Jakob Dall, Hellerup5113
131Simon David Buckell5143
132Jan-Rune Asbjørnsen, Fredrikstad5223
133Sander Lilipaly, Middelburg5313
134Ronald Nuiver, groningen5403
135Per Kjær, Fanø5443
136Óscar Llama Palacios, Madrid5553
137Edward B Rickson5553
138Thijs Valkenburg, Silves5663
139Andrew Kinghorn, Durham, United Kingdom5663
140Phil Hansbro, Newcastle5723
141John Gregory, Manchester5753
142Georges Olioso, Port-la-Nouvelle5803
143Andrew Self, London6003
144Leo JR Boon, IJmuiden6133
145Nick Littlewood, Aberdeenshire6253
146Craig Anthony Holden, Woodbridge, Suffolk IP13 6AX6443
147Gabor Horvath, Budapest6473
148Arthur Geilvoet, Rotterdam6523
149Michael Fricke, Bremen6583
150Huig Ouwehand, Katwijk6723
151André Riis Ebbesen, Hillerød6763
152Anders Søgaard, Virum6803
153Marcin Solowiej, Szczecin6833
154Klaus Hubatsch, Nettetal6883
155Michael Frosdick6893
156Attila Steiner, Budapest7153
157Rob Fuge, Nottingham7223
158Nick Watmough, Norwich7243
159Rupert Hafner, Neufeld an der Leitha7363
160Peter Gluth, Norwich7693
161Bent Lyngklip Kjeldgaard, Thisted2502
162Per Vindis, Gilleleje2762
163Abdulla Aly Abdulla, Cairo2882
164Hugo Romano, Funchal3072
165Jim Hansen, Næstved3492
166simon peter dennis, norfolk4332
167Elias Tibax, zandhoven4482
168klil zaitlin, jeruselem4702
169Daniela Gruber, Uetze4782
170Diedert Koppenol, Groningen4782
171Jeroen van Vianen, Hoofddorp4902
172Jonathan Meyrav, Shilat4922
173Erik van Dijk, Nijmegen5212
174Michal Skapski, Poznan5272
175Vegard Bunes, Røyse5372
176Hugo Touzé, BREST5392
177Barrault Frantz, Landerneau5542
178Marcel Gil Velasco, Sant Feliu de Llobregat5582
179Terje Kolaas, Levanger, Norge5612
180Per Schiermacker-Hansen, Borre5622
181Markus Hubatsch, Neuss5692
182Harry Murphy, Middlesborough 5712
183Jean-Pierre Jordan, MARGENCEL5712
184James Lidster, Arnhem5762
185Per Lif, Lima5872
186Vegard Bunes, Røyse5952
187Leo Stegeman, Alkmaar5972
188Chris Wilkinson, Kingston6002
189Kalle Larsson, Salo6062
190Henrik Pedersen, Søborg6072
191Erik Groth-Andersen, Hillerød6072
192David Van den Schoor, Herenthout6082
193Teus Luijendijk, Delfgauw6302
194Gábor Bodor, Budapest6412
195David Russell, Norwich6472
196Joachim Bertrands, Genk6472
197Julien Mazenauer, Neuchâtel6472
198John Frikke, Bramming6522
199Kieran Fahy, Wexford6552
200Remco Hofland, Rotterdam6602
201Rafael Armada, Barcelona6622
202Paul Nilsson, Sorgenfri6622
203Zbigniew Kajzer, Szczecin6662
204Antoine Rougeron, Beire le Châtel6682
205Adam Selmeczi Kovacs, Veroce6692
206Hans Westerberg, dannike6712
207Klaus Malling Olsen, Brønshøj6762
208Theo Bakker, Groningen6822
209Brian Rasmussen, Allerød6862
210Ulf Göran Karlsson, Farsta6882
211Steve Lister, Loughborough6922
212Andy Wilkinson, Norwich6982
213Tina Elley, Næstved6992
214Mads Elley, Næstved7022
215Jens Søgaard Hansen, Vanløse7032
216John Walshe, Hereford7052
217Vince Halley-frame, Dagenham7052
218Mike John Hunter, Middleton St George, Darlington7162
219Christer Brostam, Täby7182
220Richard Rafe, Stone, Stafford7242
221Jacob Bentzon Hansen, Christiansfeld7332
222Lars Højmark Mortensen, Skagen7552
223Ferran López Sanz, Rubí, Barcelona7662
224Ferdinand Wegmann, Wiesbaden01
225Poul Thrane, Brønshøj11
226Anders Eichen, Brønshøj41
227Freddy S. Hansen, Danmark41
228Magnus Elfwing, Linköping81
229Kim Skafte, Slagelse1021
230Bart Moons, Mortsel1181
231Bjarne Damgaard Andreassen, Vejle1591
232Thomas Bolding Hansen, Aarhus N1891
233Berend Jurjen Veenstra, Gorredijk2011
234Leif Gjønnes Møller, København V2521
235Tom Nordblad, Helsinki2561
236erik skude, farum2751
237Mohamed Amezian, Tétouan2961
238Fredrik Ström, Ljugarn3051
239Kis Boel Guldmann, Kolding3091
240Brynjúlfur Brynjólfsson, Hornafjörður3141
241Alen Ploj, Maribor3371
242Wouter van der Ham, Voorschoten3421
243Harry Murphy, Nunthorpe 3561
244Anton Arnesson, Göteborg3611
245Julien Hainaut, Arquennes3741
246Mette Rørdam, Snekkersten4011
247Simon Vikstrøm, København4121
248Marcin Dyduch, Zywiec4161
249Bjarne Nielsen, Broager4261
250Craig Sammels, Ramsgate, Kent4261
251Heidi Frederiksen, Valby4301
252Thomas Hasle Ravn, Haslev4321
253Torben Laursen, Harlev J4341
254Luca Bergamaschi, Novara4361
255Peter Tibax, Zandhoven4371
256Dávid Herczeg, Budapest4411
257Martijn Renders, Hank4411
258Kristof Van Asten, lier4411
259Keld Scotwin, Søborg4421
260Göran Högstedt4431
261Frode Falkenberg, Bergen4441
262Alick Simmons4471
263Søren Haaning Nielsen, Hundested4511
264Myriam Reyntens, Brussels4551
265Stijn Borny, De Haan4611
266Knud N. Flensted, Bagsværd4641
267Bram Ubels, Nijmegen4651
268Robrecht Debbaut, Brugge4691
269Sune Jepsen, Christianshavn4701
270Johan Emil Løje, Virum4701
271Lars Olsson, ÅKARP4811
272Marcel Gil Velasco, Sant Feliu de Llobregat4811
273Hanne Kapala, København4811
274Hans Pinstrup, Horsens4861
275Edwin Russer, Maarssen4871
276Quentin Dupriez, Hem4881
277Ruben Vlot, Wageningen4891
278Thyge Enevoldsen, Frederiksberg4901
279Andy Bond, Exeter4941
280Vagn Freundlich, Fjerritslev4951
281Wouter Van Gasse, Kruibeke5031
282Peter Rasmussen, Dragør5051
283Petteri Mäkelä, Pori5091
284Andy Musgrove, Norwich5101
285Simon Vyncke, Eeklo5131
286Daan Drukker, Wageningen5141
287Miska Nyúl, Budapest 5171
288Tristan Guillosson, Belpech5171
289Daniel Hubatsch, Düsseldorf5201
290Christian Rørdam, Snekkersten5221
291Bob J Stinger, Blackpool,Lancashire5221
292Marcel Haas, Schagen5231
293Jurij Hanžel, Ljubljana5231
294Ivan Olsen, Dronningmølle5251
295Vincent Stork, De Cocksdorp5261
296Svend Erik Frandsen, Frederikshavn5271
297Hans Harrestrup Andersen, Sæby, Kirke Hyllinge5271
298Eli Van Audenhove, Antwerp5351
299Helmut Kräuter, Steindorf am Ossiachersee5381
300Ole Zoltan Göller, Tjæreborg5381
301Anders Odd Wulff Nielsen, København N5391
302Maarten Schurmans, Antwerp5401
303Jørgen Munck, Kongens Lyngby5431
304Mads Herbøl, Ballerup5451
305Edouard Melchior, Mondercange5471
306Lukas Strobl, Zwettl5491
307Svend Rønnest, Esbjerg5511
308Søren Brinch, Vedbæk, Tisvilde og Sønderho5541
309Tim De Boer, Ugchelen5541
310Toni Alonso Jardí, El Masnou, Barcelona5581
311Per Jansen, Nuuk5581
312Aage Kabbelgaard, Hundested5581
313Derek Charlton, Durham5581
314Stephen Harris, Rome5601
315Alexander Lees, Norwich5631
316Andy Bates, Croydon5651
317Silas Kristian Krag Olofson, Hvannasund5651
318Stuart Reeves5661
319Peter Rass, Klagenfurt5661
320Johnny Salomonsson, Hillerød5671
321Allan Kjær Villesen, Silkeborg5691
322Jens Mikkel Lausten, København5701
323Josef Ringert, Leitring5701
324Björn Ander, ÖSTANSJÖ5711
325Steven Wytema, Weesp5721
326Jens Lind, Espergærde5721
327Magnus Elfwing, Linköping5741
328Erik Mølgaard, Søborg5761
329Gert Ottens, Odijk5791
330Ole Gylling-Jørgensen5821
331Lasse Strandgaard, dianalund5821
332Magne Pettersen, Gamle Fredrikstad5841
333Poul Holm, Roskilde5841
334Otto Veszelinov, Mikepércs5861
335Andreas Bruun Kristensen, København N5881
336Sandra Goetsch, Feldkirch5891
337Michal Zawadzki, Ochodze5911
338Kim Duus, Brønshøj5911
339Julien Piette, Dunkerque5921
340Frédéric MAILLOT, BESANCON5951
341Andreas Ranner, Vienna5961
342Martin Kviesgaard, Nuuk5971
343Guido Teenck, Hamburg6011
344Håvar Hveding, Stavanger6051
345Richard Moores6071
346Hermann Leitner, Waldhausen6111
347Ben Macdonald6121
348Bo Thoor, Svartsjö6181
349Oriol Clarabuch, Olot6191
350Ashley Fisher6211
351Ies Goedbloed, Middelburg6211
352Arne Stefan Holgersson, Lund6271
353Peter Hartoft-Jacobsen, Fredericia6321
354Thomas Pettersson, Västerås6321
355Matthias Schoebinger, Munich6391
356Colin Butler, Runcorn6401
357Sven Bødker, Esbjerg V6411
358Jan Jozef Celis, Hove6471
359Rainer Christian Ertel, Remseck6481
360Helmut Pfeifenberger, Vienna6521
361Johan Sandström, Rottne 6531
362Martin Thomsen, Årslev6531
363Peter Zeller, Beinwil (Freiamt)6571
364Poul Ulrik, Smørum6621
365Morten Bentzon Hansen, Christiansfeld6631
366Jan-Michael Breider, Växjö6671
367MARK EASTERBROOK, DEVIZES6691
368Bjørn Frikke, Esbjerg6691
369Andreas Noeske, Bremen6701
370Miguel Demeulemeester, Houthulst, Belgium6711
371Anders Hammergart, Lyngby6801
372Jean-Philippe SIBLET, SAINT-MAMMES6841
373Sven Karlsson, Sundbyberg, Sverige6861
374Mark Riley, Ipswich6921
375Radoslaw Gwozdz, Dabrowa Gornicza6991
376Lars Andersen, Odense7081
377Eric Jan Alblas, Hoogezand7331



til toppen copyright © 2002-2005 Netfugl.dk - Danmark
kontakt os: netfugl@netfugl.dk - om os: webmasters - genereret på 0.047 sek.
til toppen