Startside   I samarbejde med DOF
Home
DK obs.
VP obs.
Nyheder 
DK listen
Forum
Galleriet
Artslister
Netfugl v. 2.0




DK artslister

Rank# Navn, Bopæl Opdateret #X 1999-2004 Sidste nye X
Sebastian Klein, København06-06-053858-3-7-4-5-2Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
Lasse Strandgaard, dianalund13-06-053857-4-5-2-4-5Sardinsk Sanger 12-06-05 
Ole Amstrup, Lyne, Tarm04-08-053839-7-3-6-4-3Sardinsk Sanger 12-06-05 
Tim Hesselballe Hansen13-06-0538315-5-6-8-7-5Sardinsk Sanger 12-06-05 
Erik Christophersen, Skagen11-08-053824-2-3-3-2-2Plettet Mudderklire 10-08-05 
Sune Jepsen, Christianshavn12-06-0538211-8-8-3-5-4Sardinsk Sanger 12-06-05 
Rasmus Strack07-08-053819-3-8-2-8-4Sardinsk Sanger 12-06-05 
Jimmy Skat Hansen, Brønshøj11-08-053806-10-9-4-5-3Sardinsk Sanger 12-06-05 
André Riis Ebbesen, Hillerød15-06-0537913-6-8-2-3-5Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
Christian Leth, Gilleleje31-05-053799-3-7-3-3-3Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
Jens Lind, Espergærde11-08-053795-3-7-1-4-3Plettet Mudderklire 10-08-05 
12 Troels Eske Ortvad, København V28-04-053778-5-7-3-6-4Kejserørn 25-04-05 
13 Morten Møller Hansen, Frederiksberg13-06-0537511-3-7-4-4-4Sardinsk Sanger 12-06-05 
14 Andreas Hagerman, København V05-08-0537421-15-15-5-9-7Sardinsk Sanger 12-06-05 
14 John Kyed, hanstholm13-06-053746-8-6-4-6-4Sardinsk Sanger 12-06-05 
16 Andreas Bruun Kristensen, København N04-08-0537315-11-9-3-9-4Sardinsk Sanger 12-06-05 
17 Jacob Bentzon Hansen, Christiansfeld13-06-053728-3-9-8-4-5Sardinsk Sanger 12-06-05 
17 Morten Bentzon Hansen, Christiansfeld02-03-0537212-4-4-3-4-3Mongolsk Præstekrave 09-07-04 
17 Henrik Højholm, Holte12-06-053729-7-4-3-7-3Sardinsk Sanger 12-06-05 
20 Michael Mosebo Jensen, Middelfart11-08-0537121-11-10-7-7-5Plettet Mudderklire 10-08-05 
20 Henrik Haaning Nielsen, Vesløs09-09-043719-5-6-5-3-3Mongolsk Præstekrave 10-07-04 
22 Ole Zoltan Göller, Tjæreborg31-05-0537015-6-3-10-5-6Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
23 Jacob Niss, Frederiksberg13-06-053689-9-12-4-5-4Sardinsk Sanger 12-06-05 
23 Poul Ulrik, Smørum04-08-0536825-14-9-5-6-6Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
23 Allan Kjær Villesen, Silkeborg13-06-053687-8-6-4-10-8Sardinsk Sanger 12-06-05 
26 Karl Erik Kristensen, Ringkjøbing04-08-053679-4-8-10-5-7Sardinsk Sanger 12-06-05 
27 Morten Heegaard, Rødovre30-05-0536610-11-7-5-8-6Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
27 Henrik Kristensen, Køge13-06-053665-4-9-11-10-8Sardinsk Sanger 12-06-05 
27 Ole Krogh, Aalborg12-06-0536642-20-15-13-6-7Sardinsk Sanger 12-06-05 
30 Anders Søgaard, Virum03-08-0536543-23-15-6-10-9Sardinsk Sanger 12-06-05 
31 Torben Evald, Gentofte31-05-0536410-4-8-3-7-5Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
31 Dennis Broe Nielsen25-01-043645-10-6-3-3-0Slangeørn 21-07-03 
31 Klaus K. Nielsen, Køge30-12-043640-0-0-0-1-1Mongolsk Præstekrave 14-08-04 
34 Klaus Malling Olsen, Brønshøj16-10-033632-7-6-2-4-0Ørnevåge 15-10-03 
35 Jan Eske Schmidt, Frederiksberg25-07-0536214-8-3-4-8-4Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
36 Lars Paaby, Søborg11-08-053616-2-6-3-4-2Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
37 Jørgen Hulbæk Christiansen, Rødovre07-06-053600-0-0-0-0-0
37 Alex Sand Frich, Tørring31-05-053603-6-7-5-6-5Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
37 Klaus Mortensen, Århus C13-06-053604-2-4-6-7-4Sardinsk Sanger 12-06-05 
37 Lars Højmark Mortensen, Skagen12-06-0536014-8-5-7-5-2Sardinsk Sanger 12-06-05 
37 Steffen Nielsen, Søborg03-08-053608-12-11-9-9-12Sardinsk Sanger 12-06-05 
42 Helge Røjle Christensen, Vesløs25-06-053595-3-5-2-4-4Sardinsk Sanger 12-06-05 
42 Per Kjær, Fanø09-06-053596-6-3-7-5-4Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
42 Eric Schaumburg, Gilleleje04-06-053593-2-2-2-2-5Stylteløber 30-05-05 
45 Thomas Hellesen, Kbh. S02-06-053585-2-5-14-10-8Tyknæbbet Dværgryle 31-05-05 
46 Peter Andreas Koch, København Ø.13-06-0535711-4-3-2-6-3Sardinsk Sanger 12-06-05 
47 Geert Lauritzen01-06-053567-9-7-5-6-6Tyknæbbet Dværgryle 31-05-05 
47 Kent Olsen, Rønde10-04-053560-0-0-0-0-0
49 Jan Hjort Christensen, Gilleleje05-08-053557-3-2-6-7-3Kohejre 02-08-05 
49 Jens Walsted Christoffersen, Lundby12-01-053550-0-0-10-10-3Mongolsk Præstekrave 10-07-04 
49 Klaus Bertram Fries, Bramming30-05-0535539-23-13-9-11-11Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
49 Anders Hammergart, Lyngby03-08-0535536-33-13-9-9-13Sardinsk Sanger 12-06-05 
49 Claus Brostrøm Nielsen, København S02-06-053553-12-8-10-7-3Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
49 Jan Fischer Rasmussen, København08-11-0435518-2-16-5-4-4Krognæb 08-11-04 
55 Jens Søgaard Hansen, Vanløse03-08-0535448-33-18-7-10-8Krognæb 07-11-04 
55 Poul Holm, Roskilde31-07-0535410-6-8-6-7-3Mongolsk Præstekrave 15-08-04 
55 Kenneth Rude Nielsen, Værløse03-08-0535445-8-22-16-10-9Gulgrå Værling 28-05-05 
58 Søren Nygaard, Sønderjylland31-05-0535312-7-3-7-6-7Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
59 Kenneth Bach Christensen, Aalborg13-06-0535244-20-9-13-10-10Sardinsk Sanger 12-06-05 
60 Susanne Bruun, Vesløs25-06-053515-3-5-2-4-5Sardinsk Sanger 12-06-05 
60 Kurt Bredal Christensen, Ribe30-05-0535113-7-9-7-2-5Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
60 Per Bo Hansen14-06-053513-1-4-0-7-7Sardinsk Sanger 12-06-05 
60 Jens Toftelund Madsen, Værløse04-08-053511-2-13-6-8-5Tyknæbbet Dværgryle 31-05-05 
60 Rasmus Due Nielsen, Aarhus N13-06-0535113-13-12-9-7-9Sardinsk Sanger 12-06-05 
65 Jens Jørgen Andersen, Hanstholm13-06-053504-4-6-5-3-3Sardinsk Sanger 12-06-05 
65 Rasmus Bisschop-Larsen, Beder16-06-0535035-27-15-14-8-12Markpiber 16-06-05 
67 Gert Green, Helsingør04-03-053494-3-4-2-10-4Krognæb 08-11-04 
67 Michael Fink Jørgensen, Rødovre27-11-033493-3-1-5-10-0Humes Sanger 01-11-03 
67 Erik Kramshøj, Dragør / Skagen22-02-053496-1-4-8-4-6Krognæb 09-11-04 
67 Rasmus Turin, Dragør07-11-043492-3-4-5-6-3Krognæb 07-11-04 
71 Henrik Mouritsen, Oldenburg29-09-043480-0-0-0-0-0
71 Thomas Buus Nielsen, Stoholm04-08-053486-38-16-19-14-10Sardinsk Sanger 12-06-05 
73 Rune Sø Neergaard, Aalborg09-07-0534748-28-13-6-8-9Terekklire 05-07-05 
73 Andreas Petersen, København Ø25-07-053472-4-2-6-9-4Stribet Ryle 24-07-05 
73 Jes Wilhelmsen, Rørvig28-06-053478-3-1-1-1-0Humes Sanger 29-10-03 
76 Lars Jensen, Stenløse04-09-043460-1-3-1-2-4Vandsanger 03-09-04 
76 Knud Andreas Jønsson, København V31-05-053466-11-10-16-0-10Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
76 Ulf Eschou Møller, Tjørring04-08-053467-12-10-19-10-12Sardinsk Sanger 12-06-05 
76 Susanne Overgaard Petersen, Ribe30-05-0534613-5-7-6-4-4Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
80 Søren Haaning Nielsen, Hundested17-11-043454-8-6-5-5-6Krognæb 16-11-04 
81 Kim Aaen, Ry02-06-053448-13-15-14-7-7Gulgrå Værling 28-05-05 
81 Jan Speiermann, København V02-06-053445-0-1-6-6-1Gulgrå Værling 28-05-05 
83 Jesper Brodersen, Værløse08-11-043439-13-4-9-6-4Krognæb 08-11-04 
84 Mads Jensen Bunch, Frederiksberg10-12-043420-0-0-0-7-2Krognæb 08-11-04 
84 Vibeke Tofte, København11-08-053420-0-0-0-0-6Plettet Mudderklire 10-08-05 
86 Carsten Svejstrup Sørensen, Hobro12-06-0534112-11-14-9-8-12Sardinsk Sanger 12-06-05 
87 jens ryge petersen, silkeborg26-05-053405-5-5-3-2-4Amerikansk Hjejle 25-05-05 
88 Søren Brinch, Vedbæk, Tisvilde og Sønderho01-06-053393-2-13-10-8-6Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
88 Jens Mikkel Lausten, København01-08-053391-2-2-4-3-3Krognæb 07-11-04 
88 Henrik Pedersen, Søborg08-11-043398-3-2-2-8-2Krognæb 07-11-04 
88 Hans Rytter, Ørbæk11-08-053395-15-7-24-19-14Plettet Mudderklire 10-08-05 
92 Tommy Frandsen, Horsens27-12-043385-3-2-3-0-4Krognæb 27-12-04 
92 Thomas Olsen, København Ø11-08-053386-10-10-15-5-8Plettet Mudderklire 10-08-05 
92 Brian Ravnborg, Hjørring14-07-053385-3-5-2-6-3Sardinsk Sanger 12-06-05 
95 René Larsen, Frederikshavn12-06-0533719-28-10-9-5-6Sardinsk Sanger 12-06-05 
96 Freddy S. Hansen, Danmark03-08-053360-0-0-2-113-22Kohejre 01-08-05 
97 Lars Borremark, Helsingør28-02-053350-0-0-0-0-0
97 Martin Søgaard Nielsen, Odense SV14-11-043351-15-15-19-16-14Hærfugl 13-11-04 
97 Jacob Sterup, Knebel30-05-053353-4-7-5-6-8Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
100 Hjalte Benjamin Johansen, Charlottenlund25-12-013340-0-0-0-0-0
100 Torben Lund, Brønshøj11-08-053348-9-5-3-8-7Plettet Mudderklire 10-08-05 
100 Anders Peter Tøttrup, Bagsværd01-06-053347-8-6-10-21-9Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
103 Peter Christiansen, Rødovre11-08-0533314-4-11-10-11-6Plettet Mudderklire 10-08-05 
103 Lars Lindgren23-09-023330-0-8-5-0-0Rosenbrystet Tornskade 31-07-02 
105 Lars Vilhelm Hansen, Vanløse13-11-043326-14-6-9-6-3Hærfugl 13-11-04 
105 Tau Rasmussen, Århus14-07-053320-2-0-0-16-9Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
107 Anders Espenhain Sørensen, Herlev16-05-053300-11-25-33-14-9Islom 16-05-05 
108 Jens Ditlev Fromsejer, Osager, Lejre08-03-043293-1-1-3-4-1Nilgås 04-03-04 
109 John Liep, Helsingør11-05-0532811-6-5-4-8-3Sibirisk Hjejle 08-05-05 
110 Christian Joost Broxgaard, Odense SV06-08-053270-0-0-2-26-24Sardinsk Sanger 12-06-05 
110 Mads Herbøl, Ballerup03-04-053275-5-4-1-1-0Jagtfalk 02-11-03 
112 Lars Nørgaard Andersen, Brønshøj13-11-043261-2-2-3-5-4Krognæb 07-11-04 
112 Janus Ethelberg30-05-0532627-14-21-9-12-3Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
114 Michael Køie Poulsen, Fredensborg28-12-043251-0-0-10-16-15Krognæb 08-11-04 
114 Per Poulsen, Frederiksberg03-08-053250-7-8-8-9-9Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
114 Jan Ravnborg, Højer04-01-043250-0-1-1-5-0Ørnevåge 05-10-03 
117 Thomas Hilkjær11-09-033231-2-3-2-5-0Triel 06-08-03 
117 Lars Maltha Rasmussen, København, Danmark03-06-053230-1-1-1-3-1Mongolsk Præstekrave 09-07-04 
119 Jan Blichert-Hansen, Vordingborg30-05-053223-3-2-4-6-2Krognæb 09-11-04 
119 Jan Eriksen, Roskilde14-11-043221-0-0-1-7-6Kuhls Skråpe 13-11-04 
119 Helle Nielsen08-11-0432227-46-41-19-19-14Krognæb 08-11-04 
122 Hans Harrestrup Andersen, Sæby, Kirke Hyllinge24-06-053210-0-0-0-0-1Stylteløber 31-05-05 
122 Lasse Braae, Rørvig08-11-043210-0-0-1-0-0Spottesanger 20-08-78 
124 Simon Berg Pedersen, København Ø12-06-053208-2-4-5-10-13Blå Glente 15-05-05 
124 Anders Prehn Rasmussen, Stege28-07-053202-2-0-2-1-1Tyknæbbet Dværgryle 29-05-05 
126 Jens Dithmarsen, Vordingborg16-05-053197-2-3-1-7-3Sydlig Nattergal 16-05-05 
126 Ole Jenkel, Charlottenlund14-01-053190-8-4-0-6-6Hvidnæbbet Lom 14-11-04 
126 Christian Andersen Jensen, Harlev30-05-053194-3-6-3-3-0Gulgrå Værling 28-05-05 
129 Niels Peter Brøgger, Ikast08-06-053180-8-8-6-13-12Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
129 Jakob Dall, Hellerup01-06-053180-0-0-0-0-9Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
129 Morten Kofoed-Hansen, Holte19-01-053180-7-9-9-12-7Krognæb 07-11-04 
132 Gerner Majlandt, Spøttrup25-05-053170-0-7-0-0-0Amerikansk Hjejle 25-05-05 
133 Lars Borup, Brabrand29-07-0531610-4-3-0-6-1Stribet Ryle 28-07-05 
133 Kristian Raaschou, Smørum10-05-053165-6-7-8-10-5Langnæbbet Sneppeklire 10-05-05 
133 Jan Lindgaard Rasmussen, Store Fuglede01-08-043162-2-3-1-5-3Mongolsk Præstekrave 13-07-04 
133 Per Smith, Hundested11-08-0531616-2-16-4-5-4Mudderklire 10-08-05 
133 Carl Christian Tofte, Åhus, Skåne25-11-023160-0-0-0-0-0
138 Kim Eriksen, Liseleje22-05-053150-0-5-6-5-13Hvidnæbbet Lom 22-05-05 
138 Kristoffer Hansen, Odense SØ21-07-053150-3-8-10-9-13Rosenstær 04-06-05 
138 Lars Michael Løvstrøm Nielsen11-08-053152-10-5-3-12-9Plettet Mudderklire 10-08-05 
141 Henning Bach Christensen, Klampenborg12-08-033140-0-1-1-1-0Triel 11-08-03 
141 Timme Nyegaard, Værløse12-11-043140-2-0-4-13-6Hærfugl 12-11-04 
143 Torben Carlsen, København05-08-053130-0-0-0-0-11Kohejre 04-08-05 
143 Morten Jenrich Hansen, Viby J31-05-053134-6-5-9-1-1Gulgrå Værling 28-05-05 
143 Klaus Kevin Kristensen, Ringkøbing01-08-053132-8-4-2-18-19Kohejre 31-07-05 
143 Kurt M.Nielsen, Vanløse25-04-053134-5-3-0-0-1Bjergpiber 15-01-05 
143 Niels Henrik Valerius, Holte29-07-053133-4-4-4-5-3Stribet Ryle 23-07-05 
148 Casper Kjerumgaard, Ballerup16-06-053121-1-1-0-4-1Tophejre 22-06-03 
148 Henning Rose Sørensen, Vinderup25-05-0531212-7-4-3-16-8Amerikansk Hjejle 25-05-05 
150 Lars Andersen, Odense01-08-053115-0-0-1-1-1Kohejre 01-08-05 
150 Kim Duus, Brønshøj16-11-043110-0-0-0-0-1Krognæb 07-11-04 
152 Knud N. Flensted, Bagsværd30-05-053103-3-3-4-3-2Amerikansk Hjejle 25-05-05 
152 Stig Toft Madsen, København K11-05-0531010-5-4-10-17-10Kirkeugle 04-05-05 
152 Eske Morthensen13-06-053100-0-1-8-16-15Tyknæbbet Dværgryle 31-05-05 
155 Kurt Christensen, Fredensborg05-07-0330921-2-3-3-6-0Buskrørsanger 05-07-03 
155 Per Guldhammer Henriksen, Galten01-03-053094-4-3-2-3-0Ørnevåge 13-10-03 
155 Henrik Korsbæk, Albertslund04-08-053094-26-32-78-80-36Kohejre 04-08-05 
155 Per Rasmussen, Årslev01-08-053090-2-2-8-22-16Kohejre 01-08-05 
155 Martin Thomsen, Årslev31-05-053090-0-4-6-49-30Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
160 Henrik Brænder, Kalundborg17-07-053080-4-7-11-20-3Fyrremejse 26-06-05 
160 Svend Erik Frandsen, Frederikshavn12-06-053082-7-9-8-5-5Sardinsk Sanger 12-06-05 
160 Jan Kiel, Skælskør27-04-053082-4-3-1-0-6Amerikansk Krikand 27-04-05 
163 Simon Sigaard Christiansen, Skagen24-06-053070-0-1-31-30-28Damklire 21-06-05 
163 Mogens Erlandsen, Silkeborg04-06-053074-8-12-15-14-9Gulgrå Værling 28-05-05 
163 John Steffensen, Slagelse25-04-053072-3-7-9-11-4Amerikansk Krikand 25-04-05 
166 Thomas Kjær Christensen, Rønde14-07-043061-0-3-0-0-3Mongolsk Præstekrave 12-07-04 
167 Michael Bjerregaard, Ulbølle30-05-023050-0-0-0-0-0Hætteværling 05-06-97 
167 Steen Kryger, Værløse18-10-043054-1-6-1-2-2Lunde 22-09-04 
167 Simon Vikstrøm, København11-08-053059-3-1-3-7-6Stribet Ryle 31-07-05 
167 Jens Gulseth Wessberg, København Ø06-08-053052-35-36-11-13-13Kohejre 04-08-05 
171 Erhardt Ecklon, Svendborg02-08-053040-0-0-0-39-18Kohejre 01-08-05 
171 Kjeld Richardt Ross, Hedensted10-05-0530413-27-19-14-6-5Langnæbbet Sneppeklire 10-05-05 
171 Rune Skjold Tjørnløv, Kalundborg26-01-053040-0-0-5-12-21Hvidvinget Måge 22-01-05 
174 Niels Bomholt, Ulbølle10-07-053032-2-6-7-10-7Sibirisk Hjejle 10-07-05 
174 Flemming Holmslykke Nielsen, Hornslet24-08-043030-0-0-0-0-0
174 Svend Erik Petersen, Ringkøbing02-08-023030-0-0-0-0-0
177 Kim Fischer, Fanø17-01-043020-1-0-1-3-0Humes Sanger 26-10-03 
177 Thomas Johannes Simonsen, London08-11-0430226-22-28-9-6-4Krognæb 08-11-04 
179 Kurt Rodahl Hoppe, København K08-04-053010-0-0-1-2-5Rødtoppet Fuglekonge 08-04-05 
179 Mikkel Willemoes Kristensen, København Ø31-07-053010-2-3-6-9-4Stribet Ryle 29-07-05 
179 Søren Kristensen, Klampenborg31-07-023010-0-3-4-0-0Rosenbrystet Tornskade 31-07-02 
179 Edda Riiser, Nyborg02-08-053010-0-2-4-34-15Kohejre 01-08-05 
183 Ejnar Dahl Jensen, Vesløs05-07-053000-0-0-0-0-2Terekklire 05-07-05 
183 Niels Jørgen Larsen, Bridgetown, Barbados17-09-023006-8-9-8-0-0Hvidvinget Korsnæb 25-08-02 
183 Peder Nygaard Nielsen, Jelling01-08-053001-6-7-2-6-8Kohejre 01-08-05 
183 Paul Nilsson, Sorgenfri13-05-0530042-20-23-16-21-22Hvidvinget Terne 13-05-05 
183 Jørn Vinther Sørensen, Haderslev01-08-053002-0-5-6-8-6Kohejre 01-08-05 
188 Rune Bjerre, Frederiksværk14-07-0529930-37-14-14-21-2Kirkeugle 08-07-05 
188 Jens Overgaard Christensen, Ulfborg22-05-052991-3-1-1-2-0Stylteløber 22-05-05 
188 Hanne Joost Larsen, Odense18-06-052990-0-0-2-11-3Kejserørn 26-04-05 
191 Preben Berg, Vordingborg11-06-052980-2-1-0-0-3Sort Ibis 28-09-04 
191 Kenneth Jørgensen, Haslev15-06-032980-1-0-3-6-0Tophejre 14-06-03 
191 Mogens Ring Petersen, København NV06-06-052988-5-4-0-6-7Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
191 Heidi Smedengaard, Albertslund04-08-052980-5-47-70-78-45Kohejre 04-08-05 
195 Svend Bugtrup09-11-042970-0-0-3-16-9Krognæb 09-11-04 
195 Steen Roed Hansen, Ishøj15-11-042970-0-0-0-0-4Hærfugl 14-11-04 
195 John Winkler Neumann, Helsinge30-04-052970-0-7-5-8-6Slørugle 29-04-05 
198 Henrik Kongshøj Callesen, Esbjerg30-05-052961-8-5-5-4-13Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
198 Thomas Nicolai Pedersen, Birkerød08-11-042964-2-3-2-3-4Krognæb 08-11-04 
200 Morten Rasmussen, Værløse28-06-032951-0-2-0-2-0Rosenstær 25-06-03 
200 Henrik Stenholt, Silkeborg11-06-052954-18-15-13-21-16Sandterne 11-06-05 
200 My Størup, Nexø06-06-052959-11-8-7-4-3Stylteløber 03-06-05 
203 Arne Ruohonen, Herlev19-05-052940-0-0-0-0-0Blå Glente 15-05-05 
204 Laus Gro-Nielsen, Hjørring28-06-052931-3-2-7-4-6Krognæb 27-12-04 
205 Jørgen Muldtofte, Frederiksberg19-05-0529219-12-5-15-12-3Blå Glente 16-05-05 
205 Kurt Prentow, Hirtshals30-05-052920-4-0-2-1-7Gulgrå Værling 28-05-05 
207 Henrik Böhmer, Esbjerg V01-08-052910-2-0-10-12-5Kohejre 01-08-05 
207 Lene Smith, Sorø16-05-052912-3-13-22-26-12Blå Glente 15-05-05 
207 Arne Volf, Søborg22-11-042911-4-1-4-5-0Jagtfalk 25-10-03 
210 Hans Schou Frederiksen, Stubbekøbing30-04-052900-0-1-0-0-2Stor Skrigeørn 30-04-05 
210 Andreas Wolff Fries08-07-0529030-18-8-13-12-4Sibirisk Hjejle 08-07-05 
212 Jørgen Lund Bjerregaard, Ejby04-08-052890-0-0-0-1-0Kohejre 03-08-05 
212 Wilhelm Lorenzen Fabricius, Haderslev14-07-042894-3-8-9-8-3Mongolsk Præstekrave 12-07-04 
212 Silas Kristian Krag Olofson, Hvannasund05-06-052891-15-14-20-3-11Rosenstær 04-06-05 
215 Rasmus Bøgeskov Larsen, Cairo, Egypten14-11-042886-8-18-27-7-7Hærfugl 14-11-04 
215 Kurt Rodahl, Frederiksberg23-06-032880-0-0-0-0-0
217 Martin Jessen, Broager02-08-052872-8-6-8-5-2Lunde 02-08-05 
218 Aino Lykke Faldborg, Årslev17-05-052860-0-0-34-57-24Blå Glente 16-05-05 
218 Mathias Hauberg Glavind, Greve19-06-052864-3-7-6-6-11Hærfugl 13-11-04 
220 Tom Ahrenst, Vedbæk08-07-0328511-2-5-3-2-0Buskrørsanger 08-07-03 
220 Michael Bonefeld Bladt, Rødekro14-11-042851-1-3-3-7-5Hærfugl 14-11-04 
222 René Andersen, Nyrup31-01-042820-0-0-0-0-0Blåvinget And 27-04-97 
222 David Brian Collinge, Frederiksberg27-09-042827-3-4-11-5-2Brilleand 26-09-04 
224 Thyge Enevoldsen, Frederiksberg08-04-052811-11-8-12-17-7Fyrremejse 14-01-05 
224 Torben Ethelberg, Rønne25-03-052810-4-2-0-0-0Tajgapiber 15-10-01 
224 Lars Hansen03-04-052810-0-1-0-1-0Damklire 01-08-03 
224 Michael Fibiger Nørfelt, Hillerød08-11-042813-2-1-0-2-5Krognæb 08-11-04 
228 Joakim Engel, Havdrup06-01-052801-0-1-3-8-1Steppevibe 19-04-04 
228 Morten DD Hansen, Nørre Snede12-01-042800-6-0-0-0-0
228 Christian Rørdam, Snekkersten01-06-052801-1-1-2-2-5Sølvhejre 01-06-05 
231 Lars Peter Johansson, Mørke19-06-052793-0-0-1-8-1Flodsanger 10-06-05 
231 Ole Christian Olesen, Aulum30-05-052791-1-1-0-5-1Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
231 Ole Lorenzen Post, Branderup13-07-042797-3-2-3-4-1Hvidrygget Ryle 12-07-04 
234 Niels Aagaard, Århus C19-06-042780-0-0-0-2-0Amerikansk Krikand 30-06-03 
234 Jan Skjoldborg Kristensen, Hanstholm05-06-042783-3-3-5-5-2Triel 01-05-04 
234 Jørn Dyhrberg Larsen, København S05-05-052780-4-1-0-4-6Hærfugl 14-11-04 
234 Keld Scotwin, Søborg12-05-052780-1-0-1-2-0Steppehøg 22-04-05 
234 Bo Valeur, Lyngby07-06-042780-1-0-1-0-1Hvidøjet And 06-06-04 
239 Thomas Elbek, Holte02-06-042773-2-3-1-2-1Pomeransfugl 30-05-04 
239 Mads Elley, Næstved08-06-042771-2-2-2-1-1Pomeransfugl 08-06-04 
239 Dan Rasmussen, Ishøj13-11-042770-0-5-0-7-12Hærfugl 13-11-04 
242 Kurt Bonde, Nykøbing Falster23-07-052760-3-3-5-3-7Stribet Ryle 23-07-05 
242 Andreas Winding Mønsted21-07-0527615-18-47-10-37-8Sibirisk Hjejle 08-07-05 
242 Mads Navntoft Olsen03-08-052760-0-0-0-89-41Kohejre 02-08-05 
242 Jørgen Knud Schultz, Hillerød23-11-042769-6-3-4-5-3Hærfugl 13-11-04 
246 Frank Desting, Herlev11-08-052752-0-0-3-5-3Plettet Mudderklire 10-08-05 
246 Stephan Skaarup Lund, Århus N10-07-052750-0-0-1-171-28Terekklire 05-07-05 
246 Allan Gudio Nielsen, Lundby08-11-042750-0-0-0-1-2Krognæb 08-11-04 
246 Erling Sønderskov Sørensen, Aarhus06-06-042750-0-1-3-1-0Slangeørn 03-08-03 
250 Lasse Højland Hansen, Holstebro07-07-052740-0-2-1-5-9Stor Hornugle 02-07-05 
250 Thomas Siig Kristensen, Farsø04-08-052740-0-1-1-1-3Kohejre 04-08-05 
250 Bjarne Nielsen, Broager01-03-052741-6-3-7-2-1Amerikansk Krikand 04-05-04 
250 Arne Olesen12-04-042749-8-1-3-4-4Fyrremejse 10-04-04 
254 Theo Askov, Humlebæk13-06-042730-1-1-2-2-2Hvidøjet And 07-06-04 
254 Mikkel Rasmussen, Aars31-07-052731-0-0-0-3-6Stylteløber 31-05-05 
256 Jørn Baasch-Pedersen, Sabro03-08-052720-33-15-22-17-12Kohejre 03-08-05 
256 Ole Tønder, Odense M10-11-022720-0-0-1-0-0Hvidbrynet Løvsanger 28-09-02 
258 Anders Skriver Myrtue, Odense NV08-05-052712-1-12-6-7-4Sibirisk Hjejle 08-05-05 
258 Janus Rosenfeldt Neumann, Virum11-08-052710-22-7-7-3-1Plettet Mudderklire 10-08-05 
260 Anders Bojesen, Åbyhøj03-06-052690-0-0-0-54-20Flodsanger 02-06-05 
260 Tommy Kaae, Løsning14-05-052692-0-4-4-6-10Pomeransfugl 13-05-05 
260 Claus Boe Tøndering, Fredericia20-06-052690-0-9-16-26-3Slørugle 18-06-05 
263 Erik Dylmer, Risskov31-07-052680-3-1-0-1-2Stribet Ryle 28-07-05 
263 Peter Søgaard Jørgensen, København S20-07-052680-1-2-1-2-5Slørugle 14-07-05 
263 Rikke Washington Munksgaard Lauridsen, Haderslev05-03-052681-2-0-3-11-5Bjergpiber 05-03-05 
266 Henrik Mikkelsen, Allerød26-06-052670-0-0-6-8-34Amerikansk Skarveand 26-06-05 
266 Kaj Erik Nielsen, Hørsholm24-07-052671-1-0-0-1-4Skestork 23-07-05 
266 Simon Nygaard, Vojens03-07-032670-0-1-5-1-0Flodsanger 03-07-03 
266 Birgitte Rasmussen26-06-052670-0-0-0-1-4Damklire 21-06-05 
270 Rune Bisp Christensen, Rødovre (Amager)24-06-0526662-6-3-5-33-44Sydlig Nattergal 18-06-05 
270 Johnny Salomonsson, Hillerød17-04-052663-1-1-0-1-0Sneugle 10-03-03 
272 Jan Holm Jensen, Svendborg10-06-052650-0-0-3-0-0Hvidvinget Korsnæb 04-09-02 
272 Uffe Jensen, Herning26-05-052651-0-4-6-6-4Stylteløber 26-05-05 
272 Peter Lyngs12-04-052650-2-0-1-0-4Lille Flagspætte 02-11-04 
275 Erik Groth-Andersen, Hillerød11-08-052640-0-1-56-62-34Plettet Mudderklire 10-08-05 
275 Heidi Rom Petersen, jyderup07-08-052640-0-0-5-61-22Sort Stork 22-07-05 
277 Martin Holm18-04-052630-0-1-0-9-32Rødhalset Gås 15-04-05 
277 Jørgen Kabel, Skagen19-05-052631-2-1-7-2-12Pungmejse 19-05-05 
277 Kristian Laustsen, KBH N01-05-052630-3-1-10-8-3Steppehøg 01-05-05 
280 Hans Christian Christiansen, Solrød Strand11-08-052624-2-1-8-3-3Plettet Mudderklire 10-08-05 
280 Marie Engkjær Christensen, Frederiksberg C05-06-052620-0-0-1-1-1Blå Glente 15-05-05 
280 Jesper Brinkmann Nielsen, Store Fuglede17-05-052623-103-34-14-4-39Storkjove 16-05-05 
283 Carl Chr. Rasmussen, Jerup05-06-052612-3-2-1-3-3Hvidskægget Sanger 05-06-05 
283 Sune Riis Sørensen, Årsdale02-06-052610-3-3-9-19-35Blåhals 28-05-05 
283 Kim Søvæld26-05-052610-0-1-4-0-10Skestork 26-05-05 
283 Louise (Hansen) Tjelum, Værløse30-01-052610-0-2-172-52-20Hvidsisken 29-01-05 
283 Steen Øllgaard, kokkedal13-01-032610-0-0-0-0-0
288 Mark Andrew Hammond, Søborg13-05-052601-1-0-7-19-11Hvidvinget Terne 13-05-05 
289 Jens Wiberg07-12-042590-0-0-0-0-1Sorthovedet Måge 28-05-04 
290 Bent Koluda, Sorø14-07-042580-0-4-2-14-5Mongolsk Præstekrave 14-07-04 
290 Morten Stampe Larsen, Skjern31-07-0525811-12-9-143-50-3Kohejre 31-07-05 
292 Søren Hjorth Andersen, Skælskør22-05-042570-0-0-2-3-1Sølvhejre 18-05-04 
292 Troels M. Krogh, København V.18-04-052571-8-53-16-12-4Rødhalset Gås 17-04-05 
292 Hans Christian Nøhr, Føllenslev11-10-042570-0-1-2-45-10Storpiber 09-10-04 
295 Lisbeth Dithmarsen, Vordingborg21-05-052560-0-0-0-7-2Sydlig Nattergal 21-05-05 
295 Thomas Vikstrøm, Farum12-05-052561-1-2-2-6-2Nilgås 11-05-05 
297 Jakob Strand, kbh s29-05-052550-0-1-1-1-0Engsnarre 28-05-05 
298 Peter Bjerre, Kastrup14-11-042540-0-10-6-6-15Hærfugl 14-11-04 
298 Bent Carstensen, Fredericia12-10-032540-0-2-1-3-0Ørnevåge 12-10-03 
298 Brian Salomonsson, Hillerød10-04-052540-0-0-0-0-0
298 Stefan Stürup, Dragør28-05-052545-5-0-0-0-0Skestork 28-05-05 
302 Lars Munk, Øster Ulslev26-12-032530-0-0-0-0-0
302 Lars Arenth Pedersen, Søborg02-05-052533-2-2-1-1-2Krognæb 08-11-04 
304 Nils Armand, Gilleje10-04-022520-0-0-0-0-0
304 Stig Borgstrøm, Hillerød29-07-042521-0-0-1-8-2Slangeørn 25-07-04 
304 Poul Vestergård Rasmussen, Tåsinge08-03-032520-0-0-1-2-0Hvidsisken 08-03-03 
307 Peter Hjeds, Hinnerup09-04-052510-7-12-2-11-2Sølvhejre 07-04-05 
307 anders heeland madsen09-08-042510-1-0-1-1-2Slangeørn 08-08-04 
309 Kristoffer Peter Eliasen, Søborg30-01-052500-0-1-0-1-1Krognæb 09-11-04 
309 Peter Godtfredsen, Bagsværd08-12-042501-3-0-0-1-2
309 Claus Pedersen, Sønderborg27-07-052500-0-0-0-19-49Damklire 27-07-05 
312 Rasmus Høyer Jensen31-05-052490-0-0-0-4-61Gulgrå Værling 29-05-05 
313 Peter Staarup Christensen, Glostrup04-01-052480-2-0-0-0-1Hvidøjet And 06-06-04 
313 Hans Olrik, Ringsted16-06-052481-0-1-2-0-0Iberisk Gransanger 21-04-02 
315 Lars Gravers Nielsen14-11-032470-0-2-1-0-0Blåhals 20-05-02 
315 Thomas Nielsen, Viby Sjælland06-01-042472-0-1-0-5-0Stor Skrigeørn 29-05-03 
317 Asger Lykkegaard, Aalborg30-07-052468-29-51-50-24-14Stribet Ryle 30-07-05 
318 Bjarne Andersen18-06-032450-5-2-9-4-0Slørugle 16-06-03 
319 Anders Tørressen Hangaard, Nøtterøy, Norge05-02-022440-0-0-0-0-0
319 Mikkel Høybye Rasmussen, Grenå10-12-022440-0-0-0-0-0
319 Carsten Sørensen, Frederikshavn31-05-032440-2-0-1-3-0Sorthalset Lappedykker 29-05-03 
322 Mikkel Holck, Solrød 09-05-052430-0-1-1-2-4Steppehøg 19-09-04 
322 Mogens Neergaard, Hjallerup14-06-042430-2-1-1-4-14Gråmåge 31-05-04 
324 Allan Nielsen, Dronningmølle16-04-022420-0-0-0-0-0
324 Sten Pedersen, Odense NV04-10-042420-0-1-0-0-2Topskarv 03-10-04 
324 Mathias Vogdrup-Schmidt30-07-052420-0-0-0-7-31Kærløber 26-07-05 
327 Søren Harding, Stenlille23-07-052410-0-18-33-22-25Stribet Ryle 23-07-05 
327 Simon Rosenkilde Waagner, Gl. Rye18-06-052410-0-0-0-0-0Natravn 16-06-05 
329 Carsten Gadgaard, Esbjerg V30-05-052400-0-0-0-1-5Tyknæbbet Dværgryle 30-05-05 
329 Mathias Emil Kaae, Løsning03-06-052400-0-2-0-7-10Krognæb 29-12-04 
331 Cristian Jensen Marcet, Sant Carles de la Rapita (Tarragona)06-02-052391-0-0-0-0-1Bjergpiber 06-02-05 
332 Christian Wodstrup Christiansen, Odense SV30-06-022380-0-0-0-0-0
332 Inge-Lise Aarøe Petersen, København02-03-042381-0-0-1-0-0Lille Skrigeørn 02-05-99 
334 Søren Peter Pinnerup, Lejre14-11-042375-1-4-3-4-2Hærfugl 14-11-04 
334 Anders Mehlgaard Sørensen, Jordrup10-05-052370-28-5-19-12-8Langnæbbet Sneppeklire 10-05-05 
336 Jan Pedersen, Store Heddinge19-03-052350-1-2-1-4-3Krognæb 17-11-04 
337 Karsten Wessel Eriksen, Espergærde25-04-052340-0-0-5-19-10Krognæb 10-11-04 
337 Anders Horsten, Skørping22-06-052340-0-0-0-0-2Rovterne 20-06-05 
337 Jørgen Kipp Westtoft, København F17-07-022340-0-0-0-0-0
340 Dorthe Prip Lahrmann30-11-0323318-15-22-5-7-0Buskrørsanger 20-09-03 
340 Ole Pedersen, Espergærde11-11-042330-0-6-0-0-2Krognæb 09-11-04 
342 Olaf Gudmann Christiani, Nykøbing Sj.11-08-052320-0-1-22-48-8Plettet Mudderklire 10-08-05 
342 Kai Dyrsø Petersen, Hedehusene05-01-052320-0-0-0-0-0
344 Kurt Rasmussen, Dronninglund27-07-042310-0-0-0-0-1Slangeørn 22-07-04 
345 Michael Højgård Hansen, Ørbæk10-06-052300-0-0-0-0-0Blå Glente 15-05-05 
345 Maj Friis Munk, Værløse22-07-022300-0-0-31-0-0Skarv 14-07-02 
345 Jens Tøttrup, Bangkok02-05-022302-1-26-2-0-0Hedehøg 02-05-02 
348 Jonas Gadgaard, Esbjerg12-06-052290-0-0-0-6-21Lille Flagspætte 12-06-05 
348 Henrik Vinther Sørensen, Haderslev01-08-052291-0-1-17-59-14Kohejre 01-08-05 
350 Lasse Fuglsang Dahlgaard, Snedsted14-07-052270-0-0-0-1-2Slangeørn 10-07-05 
350 Steffen Holst, Køge06-01-052270-0-0-0-0-0
350 Martin Liebermann, Haderslev17-04-032270-0-0-0-1-0Alk 26-03-03 
350 Stuart Reeves20-03-052270-0-1-2-9-5Snespurv 20-03-05 
350 Iben Hove Sørensen, Sabro19-02-052270-1-0-0-0-1Krognæb 29-12-04 
355 Thomas Maigaard, Hasselager12-07-052260-0-0-0-35-37Plettet Rørvagtel 06-07-05 
355 Ingelise Aarøe Petersen, københavn29-03-022260-0-3-0-0-0Purpurhejre 05-10-01 
357 Daniel Palm Eskildsen27-05-052250-0-0-0-0-2Krognæb 08-11-04 
358 Peter Tobias Bugtrup Løhr29-07-052240-0-0-0-29-24Hvepsevåge 20-07-05 
359 Claus Klink Christensen, Frederiksberg C.01-11-042220-0-0-0-0-0
359 Claus Kobberø, Engesvang03-08-052220-0-2-1-5-37Kohejre 02-08-05 
359 Keld Mortensen, Ry28-06-052220-0-0-0-0-0
359 John Ørum Nørgaard, Esbjerg V.26-05-042220-0-0-0-0-1Kirkeugle 21-05-04 
363 Rasmus Lund Bjerregaard, Aarup17-07-052210-0-0-0-7-2Slangeørn 11-07-05 
363 Jens Boesen, Kalundborg24-07-0522160-20-14-6-21-15Sort Stork 23-07-05 
365 Palle Jørgensen, Odense N17-06-032190-0-0-1-3-0Dværghornugle 17-06-03 
366 Leif Engstrøm Andersen, Viby sjælland29-01-042180-0-0-0-0-0
366 Bo Leth-Espensen, Hellerup17-07-052181-0-0-0-0-9Krognæb 01-11-04 
366 Søren Tanderup, Albertslund12-05-052182-0-4-11-25-13Havlit 11-05-05 
366 Jesper Windeløw, Silkeborg12-06-052180-0-0-0-126-78Flodsanger 11-06-05 
370 Hans Gleie, Tølløse19-04-032170-0-0-0-0-0
370 Lise Dahl Hansen, Lund06-04-052170-1-1-3-2-0Rosenstær 23-07-03 
370 Bjarne Boye Sørensen, Grenaa22-08-042170-0-0-0-0-2Isfugl 21-08-04 
373 Christian Mortensen, Hvidovre26-06-052150-0-0-0-1-0Damklire 21-06-05 
373 Thomas Søby, København03-06-042150-2-2-3-11-3Rørdrum 03-06-04 
375 Benny Haahr, Krogen, Hobro08-07-052145-24-10-32-90-27Silkehejre 08-07-05 
375 Louise Berg Hansen, Ringkøbing01-08-052140-0-0-0-2-3Kohejre 31-07-05 
375 Kirsten Bendix Olsen, København s27-05-032140-0-0-0-0-0
378 Kim Mogensen, Grindsted01-08-052130-0-1-0-2-4Kohejre 01-08-05 
378 Jørgen Petersen, Espergærde03-06-042131-4-3-2-0-4Sølvhejre 02-06-04 
380 Kristian Børgager Larsen, langå02-02-032120-0-0-0-0-0
380 Stig Frøjk Pedersen, Silkeborg30-05-052124-9-8-5-8-11Amerikansk Krikand 30-05-05 
380 Ronni Røjgaard, Fredericia29-07-052120-0-0-0-0-1Stribet Ryle 29-07-05 
383 Dann Elmström, Randers25-06-052100-0-2-6-1-2Gulbug 01-06-05 
384 Merete Crone, Kalundborg05-06-052090-0-0-0-0-1Vendehals 01-08-04 
384 Allan Jensen, Allerød29-03-042090-0-1-8-0-0Hvidnæbbet Lom 12-05-02 
386 Henrik Baktoft03-09-042080-2-0-1-0-1Stylteløber 24-04-04 
386 Nikolaj Noel Christensen, Brønshøj05-06-052080-0-0-0-3-31Pirol 05-06-05 
386 Nicholas Moray Williams, Belforte, Provincia di Siena, Italien13-05-052080-0-0-0-0-0Sneugle 19-03-97 
389 Bjørn Ginman, Amager27-10-042070-1-0-0-0-0
389 Terje Kolaas, Levanger, Norge23-12-032070-0-1-0-0-0
389 Bent Vestergaard Petersen, Kolding20-06-052074-0-0-0-0-0Vagtel 20-06-05 
392 Jørgen Rasmussen, Roskilde26-01-052060-0-0-0-0-0
393 Ole Aaquist Johansen, Helsinge08-04-052050-3-3-3-4-10Dværggås 04-04-05 
393 Clausjannic Labuz, Holmegård07-06-052050-0-0-0-0-1Engsnarre 27-05-05 
395 Peter Enemark, København Ø27-07-052040-0-1-0-0-1Krumnæbbet Ryle 27-07-05 
396 Martin Horup Svendsen, Hjortshøj26-01-052030-0-0-1-9-2Duehøg 26-01-05 
397 Poul Erik Niebuhr, silkeborg28-06-042020-0-0-1-2-5Sortstrubet Bynkefugl 26-06-04 
398 Michael Tranekjær Jensen, Roskilde01-02-042010-0-0-0-0-0
398 Solveig Nielsen, Brædstrup24-05-022010-0-0-0-0-0
400 Kristoffer Egelund Jørgensen, Odense29-08-042000-0-0-0-2-0Steppehøg 21-09-03 
400 John Mikkelsen, Vejle01-08-052000-0-0-0-0-8Kohejre 01-08-05 
402 Henrik Møller Hestbech, Skanderborg01-06-051990-0-0-0-102-49Silkehejre 01-06-05 
403 Agnete Boje, Skagen16-05-051980-2-1-0-0-18Blå Glente 16-05-05 
403 Martin Høj Hansen, Tjele26-06-051980-0-0-11-28-16Mallemuk 25-06-05 
403 Esben Stubbe Østergaard, Beder28-07-051980-0-0-0-0-0Tophejre 01-07-70 
406 Carl-Erik Korsvik Jensen, Kalundborg21-10-031970-0-0-2-1-0Havørn 13-10-03 
406 Jens Buch Johansen02-08-031970-0-0-0-0-0
406 Rune Stenholm Jakobsen, Karlstad, Sverige19-06-051970-0-0-0-13-0Silkehejre 15-06-05 
409 Heidi Lund Bjerregaard, Orte, 5560 Aarup04-08-051960-0-0-0-0-145Kohejre 03-08-05 
409 Mads Nielsen, københavn ø26-05-051960-0-0-0-1-4Rørdrum 26-05-05 
411 Tommy Studsholt Christensen, Frederikshavn02-01-051950-0-0-0-1-0Krognæb 01-01-05 
411 Michael Frankis14-11-031950-0-0-0-0-0Lille Skrigeørn 03-06-89 
411 Simon Vagn Larsen, Wellington - New Zealand06-05-041950-0-0-0-0-0
411 Allan Lauritzen26-01-051950-0-0-0-1-6Vindrossel 08-12-04 
415 John Sørensen, Skagen01-06-051940-0-1-0-0-3Gulgrå Værling 29-05-05 
416 Søren Nors Nielsen, København S14-06-051920-0-0-0-0-0
417 Sanne Busk, Marocco - Essaouira - Diabat27-05-051900-0-0-0-0-3Jagtfalk 19-07-04 
417 Marie Louise Tanderup, Århus17-07-051900-0-0-1-156-27Stor Tornskade 15-07-05 
419 Daniel Faldborg Liversage, Birkerød/Faxe Ladeplads05-06-051895-0-0-2-11-22Drosselrørsanger 05-06-05 
419 Hanns-Jörg Rohwedder, Dortmund06-05-031890-0-0-0-0-0
421 Ole Brauer, Fredensborg22-07-051878-1-2-5-9-36Sortterne 17-07-05 
421 Peder Flansmose, Holstebro08-08-041870-0-0-0-1-0Humes Sanger 12-10-03 
421 Henrik Rähr, Vinderup30-01-051870-0-0-0-2-0Slangeørn 31-08-03 
424 Silvana Hansen, Vesløs24-07-051860-0-0-0-0-2Kærløber 24-07-05 
424 Peder Moesgaard, Gram15-07-051860-0-0-0-0-1Ride 07-04-05 
424 Jens Kristian Uhrenholt, Brabrand06-07-051860-0-0-2-75-37Stor Tornskade 06-07-05 
427 Jens Berge Laursen, Kbh.11-04-021850-0-0-4-0-0Knarand 17-03-02 
428 Jacob Rasmussen, Hundested23-07-051830-0-0-0-0-7Slangeørn 12-07-05 
429 Andreas Gabriel Bojsen-Møller, Risskov07-07-051810-0-0-0-52-96Silkehejre 06-07-05 
429 Henrik Bo Hansen, Kongens Lyngby26-07-051811-7-7-11-4-9Ravn 20-03-05 
429 Anna Victoria Bugtrup Løhr, Charlottenlund02-08-031810-0-0-0-13-0Hvidbrystet Præstekrave 02-08-03 
429 Flemming Skjoldager, Kirke Hyllinge12-06-051814-1-0-2-5-18Rød Glente 04-05-05 
433 Klaus Flemløse, Espergærde21-09-031800-0-3-10-4-0Rød Glente 07-03-03 
434 Tobias Frøslev, Sorø24-03-051790-0-0-0-1-0Lille Skallesluger 19-02-03 
434 Ruben Nikolajsen, Søborg17-05-051790-0-0-0-0-0
434 Jannie Hedes Strack, Brønshøj19-03-051790-0-0-0-1-2Lille Skallesluger 19-03-05 
437 Robert Toft, Værløse30-07-051770-0-0-0-0-76Dobbeltbekkasin 25-07-05 
438 Jeanette Hjermind30-04-051760-0-0-1-1-16Bomlærke 28-04-05 
438 Karen Steen Pedersen, Faaborg31-07-051760-0-0-0-2-3Knarand 29-07-05 
440 Poul Niebuhr, Silkeborg16-03-041750-0-0-11-3-2Mosehornugle 29-02-04 
441 Margit Hove, Hinnerup10-07-051730-0-0-0-0-0
442 Niels bruun-rasmussen, Præstø13-07-051720-0-6-5-114-22Skærpiber 13-07-05 
442 Henrik Kolsbjerg, Jelling25-05-051720-0-0-0-0-0
444 Erling Maigaard, Lunderskov09-03-041710-0-0-0-0-1Dværgfalk 09-03-04 
445 Bruno Kvist Madsen, Mørkøv06-07-021700-0-0-0-0-0
445 Steven Christian Martin, Middelfart26-01-031700-0-2-3-0-0Amerikansk Rørdrum 09-06-02 
445 Marie Møhl, Frederiksberg11-04-041700-1-0-2-20-2Amerikansk Pibeand 09-04-04 
445 Anne Birgitte Nielsen, Kbh. K12-05-051700-0-0-0-1-3Sorthalset Lappedykker 07-06-04 
445 Tue Skov, Viby J07-04-031700-0-0-0-0-0
450 Peter Dam, København Ø07-06-051670-0-0-5-53-79Broget Fluesnapper 07-06-05 
451 Ivan Jensen, Ry16-05-051660-0-0-0-0-0Sortstrubet Lom 02-03-90 
451 Henrik Madsen, hammel29-03-021660-1-1-5-0-0Duehøg 29-03-02 
451 Anne Grethe Lund Sørensen, Grenaa26-08-041660-0-0-0-1-3Natugle 25-08-04 
454 frederik ulf fogt, hillerød09-07-051650-0-0-0-0-0
454 Bent Juhler, Odense07-04-041650-4-19-5-5-0Knarand 23-03-03 
456 Mona Ancher, Kgs. Lyngby04-03-031640-0-0-0-0-0
456 Mathias Blicher Bjerregård29-07-051640-0-3-2-55-25Husrødstjert 26-07-05 
456 Jens Tøndel Fossum15-02-051640-0-1-1-0-0Steppehøg 11-05-02 
459 Trine Arndal28-03-051630-0-0-5-28-0Hvidklire 23-08-03 
459 Pernille Huus, V. Skerninge07-07-051630-0-0-0-16-94Silkehejre 06-07-05 
461 Esben Vognsen Jensen, Smørum05-03-051620-0-1-0-0-0
462 Theis Bacher Nielsen, København30-07-051600-0-0-0-1-1Lille Kobbersneppe 29-07-05 
462 Kåre Würtz Sørensen, Århus C19-07-051600-0-0-0-0-146Sorthovedet Måge 19-07-05 
464 Kate Skjærbæk Rasmussen, KBH N30-01-051580-1-13-6-5-0Rødhovedet And 18-06-03 
465 Flemming Ø. Ulrich, Lyngby25-04-051570-12-18-76-15-0Amerikansk Krikand 20-04-05 
466 Torben Lund-Hansen, Roskilde31-07-051560-0-0-1-41-91Tornirisk 07-05-05 
467 Lene Baltzer, Espergærde22-03-051550-0-0-0-0-0
468 Ole Grøndahl Olsen, Lemvig23-05-041540-0-0-0-0-0Rosenmåge 01-03-84 
469 Susanne Mølholm, charlottenlund10-08-031530-0-0-0-3-0Sule 02-08-03 
470 Stefan Darlan Boris, Århus C12-04-051520-0-0-0-48-0Stor Tornskade 27-10-03 
470 Mirjana Ninn-Pedersen, Esbjerg10-03-051520-0-0-0-0-3Sildemåge 18-04-04 
472 Brynjúlfur Brynjólfsson, Hornafjörður06-08-041500-0-0-0-0-0
472 Tina Hansen, København NV05-08-0515018-0-3-0-2-20Blisgås 16-06-05 
474 Karsten Rasmussen, Hasle23-07-051490-0-0-0-130-17Hvid Stork 22-07-05 
475 Martin Lundholm, Vodskov20-07-051470-0-0-0-0-0Steppehøg 01-05-05 
476 Thomas Augustinus, København22-04-051450-1-1-0-0-1Mosehornugle 22-04-05 
476 Anders Frederiksen, Åbybro24-05-041450-0-0-0-0-0
476 Anita Nordahl Nielsen, Kgs. Lyngby10-09-031450-0-0-1-0-0Sibirisk Hjejle 19-10-02 
476 Christian Poulsen, Århus17-04-051450-0-0-0-47-24Rød Glente 17-04-05 
480 Julie Jonstrup, Tromsø, Norge24-07-051400-0-0-0-12-19Gulgrå Værling 29-05-05 
481 Joshua Emil Haahr, København Ø12-12-041393-12-5-11-48-33Knortegås 12-12-04 
482 Anders Bacher Nielsen, Frederiksberg C02-08-051370-0-0-0-0-0
483 Henrik Krogh-Jensen, Svendborg24-02-031360-0-0-0-0-0
483 Henrik Skaarup Lund, Århus V10-08-041360-0-0-1-33-7Sangsvane 28-12-03 
485 Torsten Ingerslev, Græsted07-04-051350-0-0-0-0-0
486 Ib Gundesen Pedersen, Valby21-03-051340-0-0-1-0-0Steppeørn 09-02-02 
487 Andreas Ole Lund, Brønshøj12-05-051320-3-2-0-2-11Sydlig Nattergal 10-05-05 
488 Annika Mortensen, Værløse21-03-051310-0-0-35-2-0Ravn 16-02-03 
488 Børge Søndergård, Aabybro02-08-051310-1-0-5-37-42Ravn 01-08-05 
490 Ib Pedersen02-11-021280-0-0-0-0-0
490 Ralph Qwinten, Kongens Lyngby25-05-051280-0-0-0-0-0
492 Finn Thaysen, Bagsværd02-08-051270-0-0-0-0-0Havørn 31-07-05 
493 Henrik Nielsen Degn, København V20-03-051254-4-28-12-3-22Vandrikse 20-03-05 
494 Per Lilballe, Sundby10-02-031220-0-0-1-2-0Havørn 07-02-03 
495 Søren Andresen, Oksbøl05-06-041200-0-0-0-118-2Mursejler 31-05-04 
495 Esben Bruun, KBH N24-06-031200-0-0-0-5-0Splitterne 24-06-03 
495 Anne Grethe Hansen, Herning17-07-051200-0-0-0-3-44Stor Tornskade 15-07-05 
498 Mathias Andreasen, Risskov13-04-051190-0-0-0-0-0
499 Kaspar Wendelin, Køge23-06-041150-0-0-0-21-2Græshoppesanger 21-06-04 
500 tue hartmann06-05-031140-0-0-0-0-0
501 Susanne Hansen, Hvidovre08-05-051130-0-0-0-38-44Skovskade 30-04-05 
502 Bjarne Wagn Nielsen, Øster Ulslev26-11-031110-0-0-0-0-0
502 Dorthe Pedersen, København ø18-11-031110-1-0-1-0-0Halsbåndstroldand 01-04-02 
504 mette nielsen21-06-051100-0-0-0-0-0Damklire 20-06-05 
504 Kristine Rasmussen, Aars18-04-041100-0-0-0-0-1Nathejre 18-01-04 
506 Ulla Henriksen Göller13-11-041090-0-0-0-0-0
507 Anette Enemark, Hellerup26-04-041080-0-0-0-0-0
507 Christian Riis Forman, Birkerød27-10-021080-0-0-0-0-0
507 G. Antonio Obando, Odense C26-08-041080-0-0-0-0-0
510 Hans Rubech Christensen, Mårslet08-05-051050-0-0-0-2-17Gråand 08-05-05 
510 Flemming Ingerslev28-06-051050-0-0-0-0-0Fuglekonge 27-03-05 
510 Carsten Kopp, Kbh. NV07-08-051050-0-0-0-0-0
510 Nina Rosendahl Larsen, Horsens30-07-051050-0-0-0-0-1
514 Jørn Helge Magnussen, Porsgrunn29-12-041020-0-0-0-0-0
514 Jacob Espenhain Sørensen, lyngby17-05-051020-0-0-0-0-0Blå Glente 16-05-05 
516 Gitte Jensen, Vejle05-07-05998-9-13-0-7-3Rød Glente 05-07-05 
517 Flemming Jeppesen, Nivå10-04-05970-3-0-0-16-17Spætmejse 09-04-05 
518 Winnie Ilsted, Nivå10-04-05950-2-0-0-15-17Spætmejse 09-04-05 
519 Astrid Borup Jensen, Søborg25-07-05920-0-0-1-2-87Skestork 14-07-05 
520 Steen Cruddis, Brønshøj29-06-05900-0-0-0-0-1Stor Skallesluger 19-03-05 
520 Mattias Skovhøj, Oksbøl07-06-03901-1-1-1-1-0Tophejre 05-06-03 
522 Niels Ohrt Enemark, København Ø26-07-05880-0-0-0-0-1Mudderklire 26-07-05 
522 Thomas Thisted, Kibæk13-12-04880-0-1-0-1-71Vindrossel 12-12-04 
524 Stine Wedersøe Maymann, Stoholm09-05-03870-0-0-0-2-0Bjergvipstjert 08-05-03 
525 Anna Feline Christensen, København26-02-05830-0-0-0-0-3Havørn 30-01-05 
526 Gert Lohse10-03-05810-0-1-2-9-23Ringdue 17-05-04 
527 Bjarne Rahbek Christiansen, Oksbøl15-10-03800-0-0-0-79-0Trane 04-10-03 
527 Louise Maigaard, Lunderskov07-02-04800-0-0-0-0-0
529 Tobias Huus, risskov09-05-05790-0-0-0-0-6Allike 09-05-05 
529 Andreas Kragh Jacobsen, Fredensborg22-08-04790-0-0-0-0-79Canadagås 19-08-04 
531 Tue Theilmann Jørgensen02-01-04770-0-0-0-0-0
532 Mads Dissing, Hillerød20-11-02750-0-0-0-0-0
532 Christian Hussing28-05-05750-0-0-0-0-0
534 Rikardt Grønbek, Hobro21-02-04740-0-0-1-21-0Svartbag 21-09-03 
534 Marcus Vesth, København SV.27-09-02740-0-1-7-0-0Bogfinke 26-09-02 
536 Carl Bruhn, Frederikssund03-01-05720-0-0-0-0-1Sortterne 08-05-04 
537 Tina Dahl Christensen, Hobro23-06-05680-0-0-0-0-5Strandskade 22-06-05 
537 Kjeld Rasmussen, Ebeltoft07-04-05680-0-0-0-8-54Rødstjert 07-04-05 
539 Bjarke Würtz Sørensen, Århus C06-08-05670-0-0-0-0-0
540 Henrik Carlsen, Klågerup01-03-03660-0-0-0-0-0
541 Julianna Magdalena Askham, Hillerød25-04-04640-0-0-0-0-3Stor Flagspætte 25-04-04 
542 Charlie Bertram Homes01-01-05630-0-0-0-0-0
542 Casper Bundgaard Rasmussen, Brabrand11-03-04630-0-0-0-0-0
544 Palle Rosendahl Larsen, Vojens08-06-05620-0-0-0-0-5Musvåge 05-06-05 
544 Torben Nielsen, København S27-01-03621-28-16-13-4-0Tårnfalk 26-01-03 
546 Taus Bahl, Haslev24-02-03610-0-0-0-0-0
546 Andreas Hussing06-11-04610-0-0-0-0-0
548 Peter Salomon Nielsen07-06-05560-0-0-0-0-29Fyrremejse 07-06-05 
549 Mikkel Obelitz, hillerød06-08-05540-0-0-0-0-0Engpiber 30-08-05 
550 Lisbet Bojsen-Møller, Århus C24-04-05440-0-0-0-0-30Gråstrubet Lappedykker 24-04-05 
551 Erik Vagn Sørensen, Odense S24-05-04430-0-0-0-0-43Grågås 24-05-04 
552 Tommy Skou20-05-04380-0-0-0-0-0
553 Anne Kondrup Tiedemann, Viby J07-06-05370-0-0-0-0-0Fiskehejre 07-06-05 
554 bent just23-09-04350-0-0-0-0-17Råge 22-09-04 
555 Helle Hansen, Nuuk17-03-05340-0-0-0-0-0
555 Martin Hansen, Svenstrup14-06-05340-0-0-0-0-0Skarv 05-06-05 
555 Mille Vesth, København SV.08-07-02340-0-0-13-0-0Fjordterne 30-06-02 
558 Jens Jhousen28-07-03330-0-0-0-0-0
559 Nanna Korsbæk Smedengaard, Albertslund13-01-05320-0-0-0-0-0
560 Mads Thomsen, Kbh S20-05-05270-0-0-0-0-0
561 Alf Holten Holten Gaba, Langå22-05-05260-0-0-0-0-0Bysvale 22-05-05 
562 Jon Bojsen Kværndrup10-04-05240-0-0-0-0-11Fasan 08-04-05 
563 Jane Henriksen, Hvidovre18-02-04230-0-0-0-0-0
564 august jensen07-04-05220-0-0-0-0-0
565 Thora Bojsen-Møller, Mårslet26-09-0490-0-0-0-0-9Gråand 26-09-04 
566 Kristoffer Grønnegaard, Skanderborg07-05-0470-0-0-0-0-7Allike 07-05-04 
567 Mikael Funch, Frederiksværk17-03-0560-0-0-0-0-0
567 Poul Erik Hyldgaard Jensen22-01-0560-0-0-0-0-5Gærdesmutte 11-12-04 
567 irene lykke larsen, espergærde25-04-0460-0-0-0-1-0Triel 09-08-03 
567 christian tiller18-10-0460-0-0-0-0-0
571 Janus Kalsnikov, københavn n05-02-0440-0-0-0-0-0
571 Solveig Pors Nielsen, Brædstrup19-05-0440-0-0-0-0-1Alpejernspurv 12-05-04 
573 Albert Steen-Hansen, Løgstør01-05-0430-0-0-0-0-0
574 Bent Juhler, Odense17-04-0520-0-0-0-0-0Blå Kærhøg 17-04-05 
575 Johannes Jørgensen29-05-0410-0-0-0-0-1Natugle 28-05-04 
575 Jon Lurås, Løten19-11-0410-0-0-0-1-0Rosenstær 06-07-03 
575 Kresten Madsen, Holbæk26-10-0410-0-0-0-0-0
575 Malene Møhl, frederiksberg22-05-0510-0-0-0-0-0Rørhøg 07-05-05 
575 Tina Sølberg, Næstved01-05-0310-0-0-0-1-0Hærfugl 24-04-03 
575 Maj-Britt Thygesen, Vejby02-05-0510-0-0-0-0-0Isabellatornskade 09-06-94 
138229

til toppen copyright © 2002-2005 Netfugl.dk - Danmark
kontakt os: netfugl@netfugl.dk - om os: webmasters - genereret på 0.037 sek.
til toppen